Emniyetten alınan eski randevular nüfus müdürlüğünde geçerli olur mu?

0
104

Pasaport ve sürücü ehliyetleri bunsan sonra emniyet müdürlükleri yerine nüfus müdürlüklerinde verilmeye devam edecek. Yeni yapılan düzenlemeyle ehliyet ve pasaport verilmesi işlemi nüfus müdürlüklerine aktarıldı.

Emniyetten alınan eski randevular nüfus müdürlüğünde geçerli olur mu?

Peki önceden emniyet müdürlüğünden alınan randevular ne olacak?

Pasaport ve ehliyet işlemlerinin emniyet müdürlüklerinden nüfus müdürlüklerine geçmesi geçiş sürecinde bazı soruları beraberinde getirmiş oldu. Emniyetten ehliyet ya da pasaport almak için daha önceden başvuru yapılmışsa ne olacak? Alınan randevu silindi mi? Emniyetten alınan  randevu nüfus müdürlüğünde geçerli olacak mı?

 

Bununla ilgili açıklama randevu alanlara mail olarak gelmiş olsa da hala netlik kazanmadığı yönünde sorular geliyor. Randevu sitemi ile ilgili gelen mail şu şekilde:

“Sayın E**** A****

Sürücü Belgesi Hizmetlerine İlişkin İş ve İşlemler 02.04.2018 tarihi itibariyle Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne devredileceğinden 30.03.2018 tarihli sürücü belgesi ile ilgili almış olduğunuz randevunuz NVİGM’nin randevu sistemine aktarılmıştır. 02.04.2018 tarihi itibariyle randevularınızı randevu.nvi.gov.tr adresinden takip edebilirsiniz En iyi dileklerimizle,

Trafik Hizmetleri Başkanlığı”

Mailden anlaşılacağı üzere 2 nisanda yürürlüğe giren sistemle ehliyet randevunuz emniyet müdürlüklerinden nüfus idaresi randevu sistemine aktarılarak aynen kullanılmaya devam edecektir. Randevunuzun nüfus müdürlüğünün sitemine geçip geçmediğini randevu.nvi.gov.tr adresinden kontrol ederek olası bir aksiliğe karşı önlem alabilirsiniz. Sistem yeni geçiş sürecinde olduğu için nüfus idaresinin randevu sisteminde yoğunluk olacagından site açılmakta zorlanabilir. Bu nedenle randevunuzu gece geç saatlerde yoğunluğun azaldığı zaman da deneyerek görebilirisiniz.
CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here