SAĞLIKLI ZANNEDİYORDUK, KANSER YAPIYORMUŞ!

10-11-2017 17:33 23586
Yapılan araştırmalara göre kuruyemişlerin bir çok çeşidinin zararlı olduğu ortaya çıktı. İşte yapılan araştırmalar sonucunda kuruyemişlerin zararları ve neden olabileceği hastalıklar.
SAĞLIKLI ZANNEDİYORDUK, KANSER YAPIYORMUŞ!

Fındık ve badem sağlıklı beslenmek için bir çok kişinin diyet listesinde yer alıyor.  Ancak yapılan araştırmalar sonucunda fındık ve bademin son derece tehlikeli olduğu ve ölümcül hastalıklara neden olduğu ortaya çıktı. 
Araştırmaların sonucunda fındık ve bademin içerisinde Aflatoksin maddesi bulundu.Aflatoksin, insan sağlığı için tehlikeli bir toksindir.

Fındık ve bademde de görüldüğü iddia edilen aflatoksin maddesi ile ilgili üreticilerin dikkatli olması gerektiği açıklandı
Çünkü bu madde ilerleyen zamanlarda, karaciğer kanserine neden oluyor, bağışıklığı zayıflatıyor,  kısırlık hatta sakatlıklara bile yol açabiliyor.
Samsun Ticaret Borsası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı Müdürü Faruk Ünyeli, aflatoksin maddesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Ünyeli, aflatoksinin fındıkta görülebileceğini ve uzun vadede ölümlere de neden olabileceğini hatırlatırken şöyle dedi: "Aflatoksin; bilinen en kanserojen maddelerinden birisidir.

Karaciğer kanserine neden olmasının yanı sıra bağışıklık sistemini zayıflatır, hormonal dengeyi bozar.
Kısırlık ve sakat ölümlere neden olur. Aflatoksinler özellikle Antep fıstığı, yer fıstığı, badem ve fındık gibi sert kabuklu ile kurutulmuş meyvelerde, buğday, arpa, pirinç, mısır, kırmızıbiber ve baharatlarda bulunur. Bölgemizde bulunan fındık en riskli ürünler arasındadır." Dedi.


HABER YORUMLARI

 1. user
  Elif colak 13-11-2017 05:28

  Bunlari soyleyen faruk unyelinin kesin findik tarlasi olan birileriyle husumeti olmuştur.

 2. user
  H.Şahin 10-11-2017 15:16

  O zaman hiç birşey yemiyelim.

 3. user
  Ferami 10-11-2017 14:30

  O zaman karadenizdekilerin hepsinin olmesi lazımdı coktan neden en uzun yaslara kadar saglikli yaşıyorlar... cok sacma bir haber neye hizmet ettigini yakinda anlariz...

HABERE YORUM YAZIN

* işaretli alanlanların doldurulması zorunludur.

BENZER GIDA GÜVENLİĞİ HABERLERİ

ANKETE KATILIN

Satın aldığınız bir üründe en çok neye önem verirsiniz?

Helal Platform

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© 2016 Helal Platform | Tüm Hakları Saklıdır.