468x60-2
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler > Golda ve Melda Helal Sertifikası Aldı

Golda ve Melda Helal Sertifikası Aldı
Son Güncellenme : 11 Oca 2012 8:08
Bu Yazı 283 Defa Okundu

Kombassan Holding şirketlerinden KOMGIDA A.Ş., Golda ve Melda markalarıyla ürettiği ürünler için “Helal Gıda Sertifikası” almaya hak kazandı.
Genel merkezi Konya’da bulunan Kombassan Holding şirketlerinden KOMGIDA A.Ş. Golda ve Melda markalarıyla ürettiği ürünler için “Helal Gıda Sertifikası” almaya hak kazandı. Aralık Ayı içerisinde Uluslararası Helal Konseyi tarafından akredite edilmiş GİMDES – Helal Gıda ve Helal Sertifikalama, Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneğince denetlenen KOMGIDA A.Ş., makarna, un, irmik ve bakliyat fabrikaları için “Helal Gıda Sertifikası” aldı.

KOMGIDA A.Ş. Genel Müdürü Hasan Hüseyin Demiröz yaptığı açıklamada, ulusal ve Müslüman yoğunluğunun bulunduğu uluslararası pazarlarda her geçen gün daha da fazla aranan ve tercih edilmeye başlayan “Helal Gıda Sertifikası” almalarının önemini vurguladı. Genel müdür Demiröz, sertifikayla birlikte tüketici güveninin artması, uluslararası pazarlara giriş kolaylığı, perakende dağıtımı ile güçlü bağlar kurma, şeffaflık, üretim verimliliğinin arttırılması, önemli gıda risklerinin minimize edilmesi, iç süreçlerin etkili kontrolü ve hata yapma riskinin minimize edilmesi, gıda güvenliğine proaktif bir yaklaşım getirilmesi gibi artılar elde edeceklerini ifade etti.

Genel müdür Demiröz, uluslararası kabul görmüş BRC ve IFS Gıda Güvenliği standartlarında üretim yaptıklarını belgelemek için çalışmalara başladıklarını ve kısa süre içerisinde bu çalışmaların neticelerini de alacaklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap


iki + = 10

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

BİTKİSEL DETERJAN
Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Helal gıda sertifikası ihracatın önünü açıyor.

Günümüzde gıda sektörü, bir yanda sınırlı kaynaklar ile artan dünya nüfusuna cevap vermeye çalışırken diğer yanda da artan rekabet koşulları...

Kapat
1,800 saniyede 173 sorgu yapıldı.