Algida kimin? Hangi ülkenin?

0
4700
algida KİMİN

Yaz aylarının en çok satılan dondurma markaları arasında yer alan Algida’nın sahibi kim? Kullanıcılar tarafından merak edilen konular arasında yer alan Algida hangi ülkenin? Nerede üretiliyor?

Özellikle yaz ayları geldikçe bize sorulan soruların başında gelir dondurma markaları. Bunlardan en cok sorulanı ise en çok satılan hazır dondurma markalarından biri olan Algida. Peki yaz aylarında en çok satan dondurma markası olan Algida kimin, sahibi kim? Hangi ülkenin. İşte konu hakkında detaylar…

Algida kimin? Hangi ülkelerde faaliyet gösteriyor? Sahibi kim?

Dünya’da önde gelen dondurma markaları arasında yer alan Algida, 1930 yılında yahudi asıllı Hollandalı margarin üreticisi Margarine Unie ile İngiliz sabun üreticisi Lever Brothers’ın birleşmesiyle oluşan Unilever firmasına ait bir markadır.

Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Kıbrıs, Yunanistan, Makedonya, Estonya, Macaristan, Italya, Kosova, Letonya, Litvanya, Malta, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

Algida’da satışlar düştü mü? 

Unilever şirketinin içinde topladığı marka olan  Algida, Türkiye’ de en çok satışı, 2007 yılında 270 Milyon Euro ciro ile yapmıştır. Şuanda ki ciroları ise önceki yıllara göre daha düşüktür.

İLGİLİ HABER: 

PANDA HANGİ ÜLKENİN?

GOLF DONDURMA YERLİ Mİ?
CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here