Komili sahibi kim? Hangi ülkenin

0
1961

Her evde kullandığımız ürünler arasında yer alan Komili sahibi her evde kullanılmaktadır. Peki Komili sahibi kim? Merak ettiğiniz sorularının cevabını sizler için hazırladık. Haberin devamını detaylar kısmından öğrenebilirsiniz.

 Komili sahibi kim? Hangi ülkenin

Evimizde genel olarak kullandığımız ürünler arasında yer alan Komili markası yediden yetmişe tüm evlerde kullanılmaya devam ediyor. Peki Komili sahibi kim? Hangi ülkenin? Helalplatform olarak son zamanlarda her markanın kimin sorularını sizler için araştırıp cevaplamaya çalışıyoruz. Merak ettiğiniz soruların cevabı haberimizin devamı için detaylarını öğrenebilirsiniz. 

Komili sahibi kim? Yerli mi? 

Komili’yi hepimiz zeytinyağı markası olarak biliriz. Ancak Komili, 1995 yılında Unilever tarafından satın alındığından beri sabun, şampuan gibi farklı ürün gamlarında sahneye çıkmaya başladı. 2008 yılında Unilever, Komili’yi satmaya karar verdiğinde, Anadolu Grubu ve Ülker satın almak için büyük bir yarışa girdi. Kazanan Anadolu Grubu oldu. Fakat çok süre geçmeden Ülker Grubu az da olsa istediğini aldı. Yapılan anlaşmaya göre Komili zeytinyağı Anadolu grubunda kalacak, fakat diğer bütün (temizlik ürünleri) ürünlerin hakkı Ülker Grubuna geçti.  

Ülker Grubuna ait Komili ürünleri: Şampuanlar, duş jelleri, sıvı sabunlar, katı sabunlar, bebek ürünleri, çocuk ürünleri, kağıttan mamül havlular, peçeteler, tuvalet kağıtları ve mendiller… 

İLGİLİ HABERLER

Dalin şampuanın sahibi kim? Dalin yerli mi?

Hacı Şakir kimin? Sahibi kim? Hacı Şakir yerli mi yahudi mi?

Yerli bebek bezi markaları, Türk malı bebek bezleri

Yerli Malı temizlik ürünleri nelerdir? 
CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here