Marlboro sahibi kimin? Marlboro hangi ülkenin?

0
361

İlk olarak tanıtımını ve üretimini Amerika’da gerçekleştiren Marlboro, Dünya genelinde yaymaya başlamıştır. 1902 yılına ait kuruluşuna sahip olan Marlboro sahibi kim? Marlboro hangi ülkenin?

Marlboro sahibi kimin? Marlboro hangi ülkenin?

Geçmişi eskilere dayanan ve pahalılığı ile bilinen sigara markaları arasında yer alan Marlboro, Türkiye ve Dünya’da tütün pazarlarına sahip olmuştur. 1902 yılına ait kuruluşuna sahip olan Marlboro sahibi kim? Marlboro hangi ülkenin? 

Marlboro sahibi kimin? 

Marlboro; 1902 yılında ABD’de Philip Morris tarafından kurulmuştur. Yani günümüzde tam 115 yaşında olan sigara markası eski tarihlere dayanmaktadır. 

Kalitesi ve pahalılığı ile bilinen Marlboro, Türkiye’de üretilen fabrikaları yer almaktadır. Halk dilinde Manisa’da üretilen tütünler İzmir’de fabrikalarda öğütülerek sigara haline geliyor ve tekrardan satışa sunuluyor. 

Philip Morris kimdir?

Tüm dünya tarafından Marlboro’nun kurucusu olarak tanınan Philip Morris, hayatına gözlerini Osmanlı topraklarında açmış bir insanoğludur. 1855 yılında Manisa’da dünyaya gelen Morris; bölgede “Safarat Yahudileri” olarak bilinen azınlığa mensup, fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here