Ülker gitti, Eti ve Şölen geldi

Ülker, her yıl sponsor olduğu YZB 2017 konferans ve fuarından neden çekildi?

Ülker gitti, Eti ve Şölen geldi

Uluslararası Yerel zincirler Buluşuyor Konferansı ve Fuarı (YZB 2017) bu yıl dokuzuncu kez gerçekleştirildi. İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen YZB, organize perakende sektörünün en önemli etkinliklerinden biri.

Türkiye’de çok güçlü bir konuma sahip olan yerel market zincirleri ve buralara mal tedariki yapan üretici firmaları buluşturmayı hedefleyen etkinlik, sektörün bütün aktörlerini bir araya getiriyor. Fuar kısmında şirketler ürünlerini sergilerken, konferanslarda da sektörün sorunları masaya yatırılıp, geleceğe dönük stratejiler konuşuluyor. Etkinlikte 300’e yakın markanın yeni ürün ve hizmetleri tanıtılıyor.

Organizasyon büyük olunca gıda ve içecek sektörünün büyük firmaları da sponsorluk için deyim yerindeyse sıraya giriyor. Geçtiğimiz yıllarda etkinliğin ana sponsorları arasında hep Ülker yer aldı. Ülker’in sahibi Yıldız Holding desteğini hiç esirgemedi. Bu yıl YZB’de Ülker yoktu. Etkinliğin ana sponsorluğunu Ülker’in rakipleri Eti ve Şölen çikolata üstlenmiş.  Biz de merak edip araştırdık. YZB’ye katılan firmaların temsilcileriyle yaptığımız konuşmalarda Ülker’in bu sene yer almamasının sebebi geçen yıl düzenlenen etkinlikte yatıyormuş. Geçen yılki YZB’nin açılışında Torku markası ile bildiğimiz Konya Şeker ve Anadolu Birlik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk uzunca bir konuşma yapmıştı. Duyduğumuza göre rakip bir firmanın başında olan Recep Konuk’un uzun bir konuşma yapması Yıldız Holding tarafında rahatsızlık yaratmış. Bu yüzden bu yıl YZB’ye sponsor olmama kararı verilmiş… (Para Dergisi)

 

İLGİLİ HABERLER:

ŞÖLEN’İN SAHİBİ KİM? YERLİ Mİ?

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir