28 Eylül 2022 Çarşamba

Dikkat! Zehirleniyoruz…

Yemeklerde mutlaka yediklerimiz arasında meyve, tavuk, et, sebze var. Peki yediğimiz yemekler ne kadar doğru, ne kadar yanlış! Yoksa bizler yemek yerken zehirleniyor muyuz? İşte detaylar…

Dikkat! Zehirleniyoruz...

Günlük yediklerimiz arasında meyve, sebze ve et ürünleri mutlaka yer almaktadır. Peki yediklerimizin hangisi sağlımız açısından yararlı? Hangi yediğimiz yiyecek bizi hasta ediyor? Neden yerken rahatsızlık hissiyatı çekiyoruz? Merak ettiğimiz tüm soruların cevabını Dr. Ümit Aktaş, açıklık getirdi. 

BUNLARI YEMEYİN!

Bir çok yiyeceğin genleriyle oynandığı için Aktaş, açıklamlarında her türlü ekmeğin yenmiyeceğini ve bir çok yiyecekten de uzak durulması gerektiğinin vurgusunu yaptı. Her türlü ekmek (beyaz, kepekli, tam buğday, yufka, lavaş, köy ekmeği), un, bulgur, makarna, erişte, şehriye ve hatta ev tarhanasından bile uzak durulmalı, bir lokma bile yenmemelidir. 

YERKEN ÖLMEYELİM!…

Zararlı maddeler arasından en önemliside margarindir. Doymuş margarin yağ insan sağlığına epeyce bir zarar vermektedir.  Zeytinyağını da rafine edip, Riviera yağı yaparsanız o da insan sağlığına zararlıdır.


İlginizi Çekebilir

nar eksisi

Nar Ekşisi Diye Satılan Soslara Yasak Geliyor

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan taslak yönetmelik değişikliğine göre, nar ekşisi olmadığı halde nar …