Enerji içeceklerinde boğa spermi mi kullanılıyor?

Longhorn Sığır Firması tarafından yapılan bir araştırma enerji içeceği markalarını test etmiş. Buldukları şey midenizin düğümlenmesine neden olabilir.

Longhorn Sığır Firması tarafından yapılan bir araştırma enerji içeceği markalarını test etmiş. Buldukları şey midenizin düğümlenmesine neden olabilir. İçeceklerin boğa spermi içerdiğini bulmuşlar.
Taurine ismini Latincedeki Taurus’tan alır ki bu boğa demektir. İlk olarak Avusturyalı bilim adamları Friedrich Tiedemann ve Leopold Gmelon tarafından 1827 yılında boğa safrasından elde edilmiştir. Genellikle, bilim camiasında bile, amino asit olarak adlandırılır fakat karboxsil grubunu içermediği için tam amino asit değildir. Taurine boğaların karaciğerinde, sperminde ve idrarında mevcuttur. Kesin olan şu ki içeceklerinde kullanılan taurine bu kaynaklardan elde edilme olasılığı yüksektir.

boga-spermi

VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Enerji içeceklerindeki Taurine boğa testislerinin bir yan ürünüdür ve pek vejetaryen yanlısı olduğu söylenemez. Taurine boğa safrasında ve anne sütünde doğal olarak bulunan bir maddedir. … Kaynak: whoa-really.wonderfuldailygalleries.net

1980’li yılların başında Dietrich Mateschitz formülü bulunan RedBull’un özünde, kafein ve taurin maddeleri ağırlıklı olarak bulunuyor. Avusturya’da büyük bir başarı sağlayan ve ciddi ilgi gören ürün, asıl büyümesini ise Avusturya dışına açılmakla sağladı.Avrupa’nın dört bir yanında yükselen satış oranları ise RedBull’un gücünü daha da arttırdı.

Enerji İçeceklerinin Gerçek Yüzü!

Fransa ve Danimarka, Glukuronolakton isimli oldukça tehlikeli ve yüksek miktarda enerji sağlayan bir kimyasal içerdiği gerekçesiyle RedBull’u yasakladı. Bu kimyasal, ilk olarak ABD tarafından Vietnam’daki askerlerine enerji sağlamak ve konsantrasyonları arttırmak için kullanılırken, anında enerji vermesiyle tanınıyor. Vücutta bulunan doğal kimyasallardan birisi olan ve vücuttan zararlı maddelerin atılmasını sağlayan kimyasalın yüksek miktarda alımı ise ciddi sorunlara yol açabiliyor.
Türkiye henüz hiçbir önlem almadı!
Tıbbi destek olarak doktor kontrolünde kullanılmadığında bu kimyasalın nasıl etkileri olduğu da Amerikan askerlerinin üzerinde görülmüştü. Şiddetli migren, beyin tümörleri ve karaciğer yetmezliği.
İçerdiği bu kimyasal sebebiyle spor yaptıktan sonra kullanılması oldukça riskli olan enerji içecekleri, bu gibi durumlarda ani krizlere yol açabiliyor. Özellikle kalpten pompalanan kalp miktarını arttıran enerji içecekleri, ani beyin kanamalarına da yol açabiliyor. Ayrıca alkol ile birlikte kullanılması da karaciğerde büyük yıkımlara sebebiyet verebiliyor. Ayrıca, enerji içeceklerinin düzenli tüketimi dönüşü olmayan sinirsel rahatsızlıkları tetikleyebiliyor. Özellikle gençlerin yoğun olarak kullandığı enerji içeceklerinin insan vücudu için saatli bir bomba gibi olduğu uzmanlarca ifade edilirken, Sağlık Bakanlığı’nın enerji içecekleri ile ilgili bir önlem alıp almayacağı merak ediliyor.
Kaynak: http://notallowedto.com/energy-drinks-contain-ingredient-extracted-from-bull-urine-and-semen/

Tek Yorum

  1. Münasim demiş ki:

    Oha. Enerji içeceklerinde ben görmüştüm taurin diye bir marka ama bu şekilde elde edildigini hiç bilmiyordum.

    12 Mayıs 2018
    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir