Hamburgeri O Maddeyle Karıştırınca Bakın Neler Oldu

Deneyde saf hidroklorik asit (tuz ruhu) kullanıldı.

Hamburgeri O Maddeyle Karıştırınca Bakın Neler Oldu

Fast food ürünlerinin sağlığımız için zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bazen kaçamaklar yapsak da bunu abartmamak gerekiyor.

Bazıları hemen her gün fast food yiyorlar. Arada sırada pizza veya hamburger yemek kabul edilebilir.

hamburger deneyi

İngiltere’nin Nottingham Üniversitesi’ndeki araştırmacılar hamburger yediğimizde midemizde neler gerçekleştiğini gözler önüne serecek bir araştırma yaptılar.

Deneyde saf hidroklorik asit (tuz ruhu) kullanıldı.

En ünlü hamburger markalarından birinde alınan bir çizburgeri de deneyde kullandılar. Tuz ruhunun içinde hamburger tam 3.5 saat beklettiler. Üç buçuk saatin ardından gördüklerine inanamadılar.

hamburger

Videoyu şimdiye dek 17 milyon kişinin izlediğini de hemen not düşelim. Tuz ruhu yiyeceklerdeki bakterileri anında öldürmeyi ve yiyecekleri paramparça etmesiyle ünlüdür.

Araştırmacılar, üç buçuk saatin ardından hamburgeri tuz ruhunun içinden çıkarttıklarında hamburgerin erimediğini ve aksine şiştiğini gördüler.

hamburger zararlı mı

Meyve salatasının tuz ruhunda bekletilmesi halinde ortalama 30 dakika içinde eridiği biliniyor. Hamburgerin içindeki trans yağlar ise hamburgerin sindirilmesini epey yavaşlatıyor. Arada bir çizburger yemek hayatınızı tehlikeye atmaz. Tabii ki bu da çizburgeri evde kendiniz hazırlamanız şartıyla. Videoyu izledikten sonra bir daha hamburger yemek istemeyeceksinizdir.

İŞTE O VİDEO:

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir