23 Eylül 2023 Cumartesi

Nutella Antebella’ya savaş açtı

Son günlerde kahvaltılık krem çikolata dünyası katkı maddeleri konusunda çalkantılı günler geçiriyor. Sektörde yaşanan rekabet farklı alanlara sıçramaya başladı.

Nutella Antebella’ya savaş açtı

Son günlerde kahvaltılık krem çikolata dünyası katkı maddeleri konusunda çalkantılı günler geçiriyor. Bu konuda en çok başı ağrıyan firma ise Nutella markasıyla piyasada bulunan Ferrero gıda.

Katkı maddeleri tartışmaları devam ederken söz konusu piyasada rekabet alanlarında da çekişmeler yaşanmaya devam ediyor. Şimdilerde bu şiddetli rekabet Nutella ve Antebella arasında yaşanıyor.

Doğal ve yerli bir ürün olması ve Türk damak zevkine uygun tamamen fıstıktan imal edilmesi nedeniyle piyasaya çıkar çıkmaz birçok satış noktasında kendine yer edinen Antebella halk tarafından seviliyor.

Piyasa da büyük bir Pazar payına sahip olan Nutella ise bu durumdan rahatsız olmuş olacak ki Antebella aleyhinde marka davası açtığı bildirildi. Dava nedeni olarak yazı fontu benzerliği, etiket benzerliği, marka isminde “ella” kelimesinin geçmesi ve kavanoz benzerliği gibi iddialar yer alıyor.

(Aşağıda her iki firmanın da görselleri yer alıyor sizler de yorum kısmına bu konuda duygu ve düşüncelerinizi yazarsanız bakalım gerçekten dava konusunda olduğu gibi mi?)

Antebella Kahvaltılık Sürülebilir Antep Fıstık Ezmesi nedir?

Antebella Kahvaltılık Sürülebilir Antep Fıstık Ezmesi son yılların en gözde kahvaltılıklarından birisi olarak göze çarpıyor. Gaziantep firması olan İnova Gıda tarafından üretimi yapılan Antebella içeriği ile de özellikle küçük yaştaki tüketiciler için uzmanlar tarafından önerilen bir kahvaltılık.

Krem çikolatalarda tespit edilen en fazla fındık oranı %14 iken Antebella’da birinci sınıf yeşil boz iç Antep fıstığından % 83 oranında bulunduğu belirtiliyor.

İçeriğinde sentetik kimyasal renklendirici ve aromalar bulunmayan Antebella, sürülebilir kıvamını %83 oranındaki Antep Fıstığının, %55 lik doğal yağından almaktadır.

TRANS YAĞ ve HARİCİ BİTKİSEL YAĞ YOK

Antep Fıstığının kendi içindeki %100 doğal yağı ile hazırlanan ürün dünya üzerinde sadece Gaziantep’te üretilmekte ve muadili bulunmamaktadır.

İŞTE BENZERLİK OLDUĞU İDDİA EDİLEN İKİ ÜRÜN GÖRSELİ: SÖZ SİZDE!

Editör: Helal Platform

About admin

Check Also

Antioksidan Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Antioksidan Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Antioksidan nedir? Vücut hücreleri tarafından üretildiği gibi, gıdalarla da alınan bir grup kimyasal maddedir. Gıdalarla …