23 Eylül 2023 Cumartesi

Salatalık suyunun faydaları saymakla bitmiyor!

Günlük evde yada dışarıda yediğimiz salatalarda içinde taze taze tükettiğimiz salatalığın faydası saymakla bitmiyor. Günde 1 bardak içerek güne sağlıklı başlamanız mümkün…

Salatalık suyunun faydaları saymakla bitmiyor!

Gündelik hayatta tükettiğimiz arasında salata yer almaktadır. Her yemeğin yanında mutlaka yediğimiz salatanın içindeki salatalık malzemesinin suyu fayda sal olarak saymakla bitmiyor. Günde 1 bardak içmek demek 10 katına çıkan bir enerji ve sağlıklı bir hayat demek. 

Salatalık suyu bir çok hastalığı önlüyor. Kanser, toksin gibi bir çok hastalığın  önüne geçmekte bire bir denilebilir durumda.
 
İşte salatalık suyunun faydaları; 

Kanser riskini azaltır

Sağlıklı bir yaşam biçimiyle desteklerseniz, salatalık suyu vücudunuz için gerekli antioksidanları sağlar ve kansere neden olur serbest radikallerle savaşır.

Ciltteki nemi korur

Gözlerinize salatalık koymak yerine salatalık suyu içmeyi deneyin. Böylece cildinizin ihtiyacı olan suyu ona verebilirsiniz. Ayrıca silisyum ve B5 vitamini sağlayarak cildinizin sağlığını koruyacak.

Kasları güçlendirir

Hareket ve egzersizle bir olmasa da salatalık içerdiği silisyumla kaslarınızın zayıflamasını önler.

About admin

Check Also

Antioksidan Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Antioksidan Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Antioksidan nedir? Vücut hücreleri tarafından üretildiği gibi, gıdalarla da alınan bir grup kimyasal maddedir. Gıdalarla …