Siz şişe ile dışardan su alırken neye dikkat ediyorsunuz?

Rekabetin gittikçe arttığı bir alan olan şişe su sektöründe, çok sayıda markayı bir arada görmek mümkün. Günümüzün piyasa koşullarında, bir markanın amacı onu diğerlerinden ayırabiliyor.

Siz şişe ile dışardan su alırken neye dikkat ediyorsunuz?

Halen baskı altında olan şişe su kategorisi halen büyüyor. Cazip bir kategori olan şişe su, halen birçok markanın girmeye çalıştığı bir pazar.

İnovasyon şişe su sektörü için yeterli değil

PepsiCo Global Beverage Group küresel pazarlama ve su başkan vekili Olga Osminkina Jones’a göre, net bir hedefe sahip olmak, firmaları diğerinden ayıran unsur

İngiltere merkezli, gıda ve içecek sektörünün nabzını tutan danışmanlık firması Zenith International’ın Barselona’da düzenlediği Şişe Su Kongresi’nde konuşan O. Jones, “İnsanlar herhangi bir su markası aramıyor, yeni bir inovasyon yapmamızı beklemiyor. İnsanlar bir anlam arıyor. Ürünlerin bir amaca sahip olması günümüz dünyasında gittikçe zorunluluk haline geliyor.” dedi.

Dahası, tüketiciler anlamlı markalar için daha fazla ücret ödemeye de niyetli.

Jones, “İnsanlar günümüzde markaların toplumu etkileyecek güce sahip olduğunu düşünüyor. İnsanların günümüzde markalarımızla ilişki kurma biçimi nedeniyle, markaların topluma katkı koyacağı yönünde samimi bir beklenti var. Üstelik amaca odaklanmak sürdürülebilir sonuçlar almayı sağlıyor. Bu uzun vadeli bir çalışma olabilir, ancak sonuç verecektir.” diye konuştu.

Açık, tutarlı bir amaca ihtiyaç var

Peki, amacı olan bir markayı nasıl kurarsınız? Jones’a göre açık ve tutarlı, tüketiciler tarafından kolayca anlaşılacak bir mesaj gerekiyor.

Burada sözü edilen amaç toplumu iyileştirmek, kültüre katkıda bulunmak veya tüketicilerde yankı bulacak herhangi bir konu olabilir.

Örnek verilecek olursa; PepsiCo’nun bu yıl hayata geçirdiği premium şişe su markası LIFEWTR kendisini yeni sanatçılara yönelik bir platform olarak konumlandırdı. Firma her birkaç ayda bir yeni bir ürün serisi çıkarıyor ve sanatın farklı yönlerine odaklanıyor.
Kaynak: Gıda Hattı

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir