Soğanın kabuğu kansere bire bir!

Yemeklerde ve hamur işlerinde sürekli içinde kullandığımız malzemeler arasında soğan da vardır. Peki soğanı yerden kabuğunu atıyor musunuz? Soğanın kabuğu hakkında nasıl bir bilgiye sahipsiniz? İşte sizler için araştırdığımız bilgilere göre soğanın kabuğu kansere karşı bire bir koruyormuş. Haberimizin devamı…

Soğanın kabuğu kansere bire bir!

Normal olarak kullandığımız sebzeler arasında soğan da bulunmaktadır. Çoğu yemek ve hamur işlerinde soğanı mutlaka tüketiriz. Peki soğanın kabuğunun faydaları hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Soğanın kabuğunun kansere karşı koruduğunu biliyor muydunuz? İşte haberimiz… 

Kalp damar hastalıklarından korur 

Yapılan araştırmalar, soğan kabuklarının antioksidan deposu olduğunu ortaya çıkarmıştır. 

Kolesterolü dengeler 

Dr. Victor Gurewich, çiğ soğanın ve soğan kabuklarının çeşitli şekillerde tüketilmesi, yksek yoğunlukta olan yağ proteinini üretmeye yardımcı oluyor ve kolesterolü dengelediği söyleniyor. 

Tansiyonu dengeler 

Yapılan araştırmalarda soğan kabuğunu içeriğindeki minerallerin tansiyona iyi geldiği ve tansiyon hastalarını tedavi ettiği ortaya çıkmış.
 
Kanser ve diyabeti engelliyor 

Araştırmacı Vanesa Benitez, kolon kanseri, tip 2 diyabet ve kardiyovasküler rahatsızlıkların soğan kabuğu tüketimiyle engellendiğini ortaya koydu.
 
Saç çıkmasına yardımcı oluyor

Araştırmalarda, içinde sülfür bulunan soğan kabuğunun saç köklerini güçlendirdiği ve saçların uzamasını hızlandırdığı görüldü.
 
Soğan kabuğu nasıl tüketilmeli?

Ayırdığınız soğan kabuklarını soğuk suda iyice yıkayıp temizleyin. Ardından kaynamış suyun içerisine atarak 5 dk kaynatın. Daha sonra suyunu içip tüketebilirsiniz.

Hakkında admin


İlginizi Çekebilir

20220705 224222 0000

Gıda Güvenliği Hakkında Ülkelerin Politikaları

Beslenme sorunları dünyanın neredeyse her yerinde insan yaşamını tehdit eder noktada. Sağlık problemlerinin giderek daha …