Zeytinyağının kalitesi nasıl anlaşılır?

Evde ve yemeklerde kullandığımız vazgeçilmezler arasında zeytinyağı da vardır. Her türlü yemek ve yenebilir ürünlerde kullandığımız zeytinyağın sağlımız açısından doğru yağ olduğunu nasıl anlarız? Zeytinyağın kaliteli olduğunu nasıl anlarız?

Zeytinyağının kalitesi nasıl anlaşılır?

Evde, dışarda ve birçok yerde tükettiğimiz yemeklerin birçoğunda zeytinyağı kullanılmaktadır. Yemeklerde, sarmalarda ve birçok yemek, salatalarda kullanılan zeytinyağı nedir? Uzmanlar tarafından cevaplanan sorular arasında kaliteli zeytinyağı nasıl anlaşılır? İşte haberimizin devamı. 

Kaliteli zeytinyağı nasıl anlaşılır? 

Bir etkinkikte soruları cevaplayan uzmanlarımız, tüketicilere, zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikleri ve kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edilebilecekleri tadım yaptırılarak anlatıldığından, bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturarak, ülkemizde düşük olan zeytinyağı tüketiminin arttırılması amacımıza ulaşacağımıza inanıyoruz. Proje ile tadım ve tanıtım etkinliği gerçekleştirdiğimiz 17 ilde yaklaşık 17 bin kişiye zeytinyağında olması gereken özellikleri anlattık ve zeytinyağının tadımını yapıldı açıklamalarında bulunuldu. 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir