23 Eylül 2023 Cumartesi

İstanbul’da yeni havalimanın ismi belli oldu!

29 Ekim 2018’de açılması planlanan 3. Havalimanının adı , E-5 Karayolu ve TEM Otoyolu üzerindeki trafik yön levhalarına eklendi.

İstanbul’da yeni havalimanın ismi belli oldu!

Söz konusu levhalarda yeni havalimanı için ‘İstanbul Yeni Havalimanı’ ismi kullanılıyor.  D-100 ve TEM Otoyolu ile Bağlantı yollarında bulunan yön levhaları değiştirildi. 3.Havalimanının bulunduğu istikamet ‘İstanbul Yeni Havalimanı’ olarak isimlendirildi.

İstanbul Yeni Havalimanı işletmesi ortaklarından Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir , geçtiğimiz gün katıldığı bir oturumda yeni havalimanıyla ilgili , “Türkiye yap-işlet-devret modemiyle dünyaya örnek olacak modeliyle İstanbul’un 3. havalimanını ihaleye çıkarttı. Projeye baktığımızda üst yapıdan çok, alt yapıda başarmak önemliydi. Kömür işletmeciliği 50 yıl yapılmış, her yer delik değişik, kullanılamaz olan 80 milyon metrekare. Devlet burasını bize verdi. 4 yıl gibi kısa sürede bütün alt yapılarını yaptık. 3 kat üzerinden dünyanın en büyük terminalini yaptık. Çok az bir zaman kaldı. İnşallah 29 Ekim’de açılışını yapacağız. 30 Ekim’de orası kullanılmaya başlanacak. Bir çok yeri tamamlandı. İnşallah sizler oralardan uçarken mutluluk içerisinde yolcu edeceğiz. Çok güzel dükkanlarımız olacak. Dünyanın bütün markaları gelmek istiyor. Şuanda önemli derecede talep var. Sizlerde buradan uçarken, 5 Türk firması bir araya geldiler,. Yaptılar bitirdiler, içinizden bize teşekkür etmeniz bizim için yeterli” demişti.

About admin

Check Also

Osmanlı'dan Günümüze Kadar Gelmiş Ramazan Gelenekleri

Osmanlı’dan Günümüze Kadar Gelmiş Ramazan Gelenekleri

Ramazan ayı, İslam dininin önemli ibadetlerinden biridir ve Osmanlı İmparatorluğu’nda da büyük bir öneme sahipti. …