Hakkımızda

Yaşamın her alanında gerekli helal şartlarını aramanın, araştırmaları insanlara duyurmanın aracıdır Helal Platform. Amaçları doğrultusunda 2011 yılından beri web yayıncılığı ve sosyal medya çalışmalarıyla tüketiciyi doğru İslami beslenme ve yaşam kurallarına yönlendirme amacıyla çalışmalarını devam ettirmektedir.
“Ey iman edenler! Size verdiğimiz rızıkların tayyib (helal ve temiz) olanlarından yiyin; eğer sadece O’na kulluk ediyorsanız, Allah’a şükredin. O’na karşı diliniz, bedeniniz ve malınızla, kulluk borcunuz olan şükrü yerine getirin.” Bakara 172
“Allah’ın size tayyib ve helal olarak verdiği rızıklardan yiyin. Kendisine iman ettiğiniz Allah’dan korkun helallerden kendinizi men etmeyin, yasaklarından da sakını!” Maide 88
Helal olanı ayet ve hadislerle ayırt edebilmek kolaydır. Yukarıdaki ayetlerde belirtilen tayyib yani temiz ve sağlıklı olanları tüketin konusunda derin araştırmalar gerekmektedir. Bunun nedeni ise günümüzde sağlıklı sağlıksız, temiz ve zararlı gıdaların birbiriyle iç içe girmiş olmasıdır.
Helal Platform temiz ve sağlıklı gıdalara ulaşma yönündeki araştırmaları ve her türlü İslami kuralları hayatımıza uygulama bilinci yönündeki çalışmalarıyla yayıncılık hizmeti sunarak yoluna devam etmektedir.
Kurulduğu günden bu zaman kadar birçok başarıya imza atmış olan Helal Platform, 2012 yılında karmin böcek boyası konusunda okuyucuya çağrı yapmış, bu çağrısı basında genişçe yer aldıktan sonra yüzlerce firma binlerce ürününde bu katkı maddesini kullanmayı sonlandırmıştır. Bunun yanı sıra jelatin, MSG, GDO’lu gıdalar ve diğer zararlı katkı maddeleri konusunda araştırmalarını ve bilinçlendirme yayınlarını devam ettirmektedir.

helal_platform_logo

 

helalgidafirmalari@gmail.com