AGD’den Helal Kazanç ve Helal Gıda Konferansı

Anadolu Gençlik Derneği Safranbolu Temsilciliği ve DinBirDer Karabük Şubesi tarafından Fethi Toker Konferans salonunda geniş katılımlı “Helal Kazanç ve Helal Gıda” konferansı düzenledi.

AGD'den Helal Kazanç ve Helal Gıda Konferansı

Bayram Bozkurt hocanın Kur’an tilavetiyle başlayan programda açılış konuşmasını AGD Safranbolu İlçe Başkanı Yunus Emre KARASU yaptı.

Karasu konuşmasında şunları kaydetti:

“Anadolu Gençlik Derneği faaliyetlerini “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” bilinciyle yürütmektedir. Gayemiz yeryüzünde Hakkın hâkim olduğu bir düzenin kurulmasıdır. Bu adil düzeni de ancak şuurlu nesiller kuracaktır. Gençliğimizin şuurlanması için ülkemizin dört bir yanında ve Kıbrıs’ta açtığımız evler, yurtlar, eğitim merkezleri, okuma salonları ve daha birçok kurumla gençlerimize hizmet ediyoruz. Ülkemiz genç bir nüfusa sahip, 35 yaş altında 30 milyon gencimiz bulunuyor. Bu yüzden sorumluluğumuz çok büyük. Gençliğimizin kendi öz benliğinden uzaklaşıp modern kültürün etkisi altına girdiği bu dönemde yaptığımız programlarla “durun kalabalıklar bu cadde çıkmaz sokaktır” diyoruz. Mekke’nin fethi, İstanbul’un Fethi, Maraş’ın kurtuluşu, Çanakkale ve Sarıkamış şehitlerini anma programlarıyla gençlerimize tarihi bağlarını yeniden hatırlatıyoruz.

Daha sonra kürsüye konuşmacı olarak gelen Abdullah Korkut konuşmasında:

“Günümüzdeki en büyük sıkıntının faize karşı Müslümanların hassasiyetlerini kaybetmiş olmasıdır. Bu programları yaparak tekrardan bir gündem oluşturup Müslümanların kırmızı çizgilerini hatırlatma gayesindeyiz.” diyerek veciz bir konuşma gerçekleştirdiler.
Kaynak: http://www.karabukanahaber.com/agd-den-helal-kazanc-ve-helal-gida-konferansi/553/

Hakkında admin


İlginizi Çekebilir

kasapoglu

Bir süt firması daha helal sertifikası aldı

Son zamanlarda gıda konusundaki “kalite” arayışı insanları helal denetimin en sıkı yapıldığı GİMDES sertifikasına sahip …