Bereket Döner helal mi

GİMDES helal sertifikasına sahip Bereket Döner’den iyi haber

HELAL PLATFORM – Duyuru’da firmanın sertifikasının askıya alındığı bilgisi yer almaktaydı. Tüketicilerin yıllardır güvenerek tükettiği, fast food alanında yerli ve helal bir marka olarak öne çıka Bereket Döner söz konusu küçük aksaklık nedeni ile askıya alınan helal sertifikası için gerekli düzenlemeleri tamamlamasıyla sertifikası yeniden geçerlilik durumuna getirildi.

Bilindiği gibi GİMDES helal sertifika şartlarından en ufak bir kuralın dahi dışına çıkılması durumunda helal sertifikasını askıya alabiliyor. Bu kural ihlali helalliğe aykırı ise tamamen sertifikanın iptalini gerçekleştirip söz konusu firmaya bir daha helal sertifikası vermiyor. Bunun en net örneği geçtiğimiz yıllarda bir firmanın GİM DES yetkililerinde fabrikanın 24 saat gözlenebilmesi için kurulan kamera sisteminde aksaklık olmasıydı. Bu gibi nedenler bile helal sertifikasının askıya alınması ile sonuçlanabiliyor.

Bereket dönerin helal sertifikasını yeniden onaylı sertifikalar olarak yayınlanmasının ardından tüketicilerin yüzü gülmeye başladı. Bilindiği gibi yabancı firmaların neredeyse tekel oluşturmaya başladığı fast food sektöründe yerli ve helal sertifikalı firmaların çok az olması tüketici tercihleri açısından sıkıntı oluşturuyor. Bu anlamda tüketici için tercih sebebi olan Bereket Döner’in dönerseverlerin yüzünü güldürmeye devam edecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir