Algida kimin? Hangi ülkenin?

Yaz aylarının en çok satılan dondurma markaları arasında yer alan Algida’nın sahibi kim? Kullanıcılar tarafından merak edilen konular arasında yer alan Algida hangi ülkenin? Nerede üretiliyor?

Özellikle yaz ayları geldikçe bize sorulan soruların başında gelir dondurma markaları. Bunlardan en cok sorulanı ise en çok satılan hazır dondurma markalarından biri olan Algida. Peki yaz aylarında en çok satan dondurma markası olan Algida kimin, sahibi kim? Hangi ülkenin. İşte konu hakkında detaylar…

Algida kimin? Hangi ülkelerde faaliyet gösteriyor? Sahibi kim?

Dünya’da önde gelen dondurma markaları arasında yer alan Algida, 1930 yılında yahudi asıllı Hollandalı margarin üreticisi Margarine Unie ile İngiliz sabun üreticisi Lever Brothers’ın birleşmesiyle oluşan Unilever firmasına ait bir markadır.

Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Kıbrıs, Yunanistan, Makedonya, Estonya, Macaristan, Italya, Kosova, Letonya, Litvanya, Malta, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

Algida’da satışlar düştü mü? 

Unilever şirketinin içinde topladığı marka olan  Algida, Türkiye’ de en çok satışı, 2007 yılında 270 Milyon Euro ciro ile yapmıştır. Şuanda ki ciroları ise önceki yıllara göre daha düşüktür.

Dondurmanızı evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için Evde dondurma nasıl yapılır başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: 

PANDA HANGİ ÜLKENİN?

GOLF DONDURMA YERLİ Mİ?

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir