Bingo kimin? Hangi ülkenin?

Temizlik ürünleri kategorisinde Türkiye ve dünyada sık tüketilen ve beğeni ile kullanılan Bingo, tüm tüketiciler tarafından beğenilmektedir. Bingo kimin? Hangi ülkenin?

Bingo kimin? 

Hayat Kimya bünyesine ait olan olan Bingo 1987 yılında Türkiye’de üretime başladı.  %100 yerli sermayeli marka, 1993-94 yıllarında sadece deterjandan oluşan ürün gamını genişleterek, yumuşatıcı, krem temizleyici, yüzey temizleyici ve cam temizleyici ürünleri kadınların beğenisine sundu.

Kimya sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulan ve günümüzde değişik alanlarda hizmet veren Hayat holding, 1937 yılında Yahya Kığılı tarafından kurulmuş yerli bir firmadır.

2009 yılında Bingo Türkiye’nin meydan okuyan markaları arasına girmesini sağladı.Tüketici nezdinde marka bilinirliği günden güne artan Bingo, son yıllarda ambalajdan reklama ve marka itibarına dair pek çok ödüle layık görüldü. Bingo, Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Ukrayna ve Cezayir’de de üretim gerçekleştiriyor ve 78 ülkeye ihraç ediliyor.

Benzer İçerik Önerisi:
Yerli malı ürünler nelerdir? Türk malı ürünler listesi
A101’in sahibi kim? Fetö Bağlantısı var mı?

2 Yorum

 1. emine bodur demiş ki:

  1989 yılından beri bingo matik kullanıyorum şu son olaylardan sonra bütün temizlik ürünlerimi bingo alıyorum yalnız camaşır suyunu hiç beğenmedim .lütfen biaz daha güzel olsun.diğerleri süper.

  25 Ağustos 2018
  Yanıtla
 2. Neşet köse demiş ki:

  Tüek kazansın türkün olsun dışardan bütür mallar gelmesin türk malları tüketmeye özen gösterelim

  5 Aralık 2018
  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir