Bingo kimin? Hangi ülkenin?

Temizlik ürünleri kategorisinde Türkiye ve dünyada sık tüketilen ve beğeni ile kullanılan Bingo, tüm tüketiciler tarafından beğenilmektedir. Bingo kimin? Hangi ülkenin?

Bingo kimin? 

Hayat Kimya bünyesine ait olan olan Bingo 1987 yılında Türkiye’de üretime başladı.  %100 yerli sermayeli marka, 1993-94 yıllarında sadece deterjandan oluşan ürün gamını genişleterek, yumuşatıcı, krem temizleyici, yüzey temizleyici ve cam temizleyici ürünleri kadınların beğenisine sundu.

Kimya sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulan ve günümüzde değişik alanlarda hizmet veren Hayat holding, 1937 yılında Yahya Kığılı tarafından kurulmuş yerli bir firmadır.

2009 yılında Bingo Türkiye’nin meydan okuyan markaları arasına girmesini sağladı.Tüketici nezdinde marka bilinirliği günden güne artan Bingo, son yıllarda ambalajdan reklama ve marka itibarına dair pek çok ödüle layık görüldü. Bingo, Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Ukrayna ve Cezayir’de de üretim gerçekleştiriyor ve 78 ülkeye ihraç ediliyor.

Benzer İçerik Önerisi:
Yerli malı ürünler nelerdir? Türk malı ürünler listesi
A101’in sahibi kim? Fetö Bağlantısı var mı?

About admin

Check Also

sek sut kimin

Sek süt kimin, sahibi kim

SEK; Türkiye’de süt ve süt ürünlerinin üretimine 1963 yılında başlarken Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı …

3 comments

  1. 1989 yılından beri bingo matik kullanıyorum şu son olaylardan sonra bütün temizlik ürünlerimi bingo alıyorum yalnız camaşır suyunu hiç beğenmedim .lütfen biaz daha güzel olsun.diğerleri süper.

    • Evet çamaşır deterjanı devamlı sıvı ve toz halı çok güzel fakat çamaşır suyunu daha güzel yapabilirler.
      Daha önce bulaşık Makinesi tablet olarak alıyordum çok güzeldi marketlerde göremiyorum..Tekrak bingonun bulaşık tabletini görmek istiyoruz..İsrail çocuk katillerinin malını kullanmak istemiyorum .. Türk malı her zaman tercihim.

  2. Tüek kazansın türkün olsun dışardan bütür mallar gelmesin türk malları tüketmeye özen gösterelim