11 Aralık 2023 Pazartesi

Continental hangi ülkenin?

Bir çok araba lastik firma arasında yer alan Continental markası hangi ülkenin markası olduğu hakkında merak uyandıran konulardan biridir. Continental lastik markası hangi ülkenin? Continental lastik firması sahibi kimin?

Continental hangi ülkenin?

1900’lü yıllar arasında kurulan Continental lastikleri hangi ülkenin?

Continental hangi ülkenin? 

Yıllar öncesine dayanan Continental lastik firması 1871 yılında Almanya Hannover’de kurulmuş bir lastik şirketidir. Continental lastikleri ilk aşamada fabrikada üretimlerine başlamıştır. Continental lastiklerin ise fayton ve bisiklet lastikleri de yapmaktadır.

Son zamanlarda Alman hükümeti tarafından Türkiye’ye uygulanan kuralsız uygulamalar sonrası Continental firmasının reklamındaki haritada Türkiye’nin olmaması infiale sebep oldu. Firma yaptığı açıklamada her ne kadar yanlışlık oldu dese de sosyal medyadaki büyük tepkilerin önüne geçemedi. Başlatılan boykot hareketleri firmanın satışlarına olumsuz yönde yansıdı.

Continental lastikleri 1898 yılında otomobil lastik üretimine başlamıştır. 1904 yılına geldiğimizde ise Continental dünya çapında lastik üretimi yapan bir firma haline gelmiştir. 1920’lerin sonunda şirket kauçuk endüstrisinin önemli şirketleri ile birleşerek “Continental Gummi-Werke AG” unvanını alır. 1951 yılında çelik kortlu konveyör bantlarının üretimine başlar.

1955 yılında kamyon ve otobüsler için hava yayı üreten ilk şirkettir. 1960 yılında kuşaklı lastiklerin seri üretimine geçer.

About admin

Check Also

sek sut kimin

Sek süt kimin, sahibi kim

SEK; Türkiye’de süt ve süt ürünlerinin üretimine 1963 yılında başlarken Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı …