Duru Sabun Şampuan Sahibi kim? Hangi ülkenin?

Günlük hayatta kullandığımız ürünler arasında duru sabun, jel ve şampuan arasındadır. Bir çok kişinin tercih ettiği ürünler arasında yer alan Duru sabun kimin?

Duru sabun kimin?

Duru sabun, Evyap firmasına ait sabun, duş jeli, kolonya ve şampuan markasıdır. Duru markası Turquality programı tarafından desteklenmektedir. Duru markasının ilk ürünü 1967 yılında piyasaya sürülmüştür.

Evyap kimdir? 

Evyap; Sabun, Yağ, Gliserin Sanayi ve Ticaret A.Ş. sabun ve kişisel bakım ürünleri üreten bir firma.. Yerli bir markamız olan Evyap’ın kuruluş tarihi ise 1927 yılındadır.

Duru sabun yerli mi? 

Evyap bir yerli firması olup Türkiye pazarında olup %30 luk bir satışa mevcuttur. Yurtdışında ise sabun kategorisinde; Duru sabun ve şampuanları yurt dışında ise, Fax ve Arko markalarıyla Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Romanya, Polonya, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Arnavutluk, Moldova ve birçok pazarda ilk 2 içinde yer almaktadır.

9 Yorum

 1. ömer türkkot demiş ki:

  yeterli bilgi vermediniz. yuvarlak kelimelerle geçiştirmeye çalıştırmışsınız.

  15 Ağustos 2018
  Yanıtla
 2. oğuzhan demiş ki:

  yerli kardeşim sonuna kadar yerli ve yurtdışındaki nadir tanınan markalarımızdan gururumuzdur

  15 Eylül 2018
  Yanıtla
 3. c demiş ki:

  ya düzgün yaz küfür ettirme kendine, ya da yazma.

  11 Mayıs 2019
  Yanıtla
 4. sadık demiş ki:

  sen ne dedin şimdi yerli mi, yabancı mı

  20 Temmuz 2019
  Yanıtla
 5. LAZURİ demiş ki:

  duru saf dogal lavantalı sabun aldım. 869 türkiye banknotlu fakat malezyada üretilmiştir diyor ayrıca EVYAP GERMANY gmbh berlin yazıyor yani yerli değil

  16 Ağustos 2019
  Yanıtla
 6. buket alptekin demiş ki:

  1 ay önce duru reklamda gördüğüm renklı sabulardan aldım . fakat hiç memnun kalmadım sabun durduğu yerde beyazlıyor ve eriyor. bu aralar piyasada çok fazla bu üründen görüyorum. üretim hatasımı yapılan bu ürün bu yüzden piyasaya fazla miktarda sürüldü.daha önce almış olduğum sabunlardan memnundum böyle bir durumla karşılaşınca şaşırdım.bu konu hakkında bilgi verilip mağduruyetimin giderilmesini rica ederim.

  13 Kasım 2019
  Yanıtla
 7. Deniz demiş ki:

  Arkadaşlar ürün yerlidir hatta Durunun sahibi Evyaptır ve onun sahibide Mehmet Rıfat Evyaptır yani türk işidir gururumuzdur

  21 Aralık 2019
  Yanıtla
 8. Mehmet Doğan Saraçoğlu İzmir Karşıyaka inşaat müh. demiş ki:

  Doğan İzmir Karşıyaka da yaşıyorum, özellikle DURU sabunlarını tercih ediyorum, fakat lütfen kardeşim bu fiyatlar ne böyle, siz pahalılık yarışına mı çıktınız, Evyap ın en üst sahibine sesleniyorum, kardeşim 4 adet beyaz banyo sabununu 12.95 e aldım, aldığım yer de EGE çARŞI mAĞAZALARI, yani nedir bu kardeşim, bir kalıp banyo sabunu 4 tl nin üstünde ya…ya bunları biraz ucuzlatın kardeşim, ne kaybedersiniz ya….vatandaşı hiç mi düşünmüyorsunuz, özellikle DURU yu tercih ediyoruz diye illa kazıklanmamız mı lazım…İnsaf yok mu sizde…ya biraz ucuz satsanız millet te alıp size manevi dua etse iyi olmaz mı…bunu bir düşünün oturun bir konuşun ya…

  1 Şubat 2020
  Yanıtla
 9. Süleyman Çelebi demiş ki:

  BİZ YERLİ FİRMALARIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ.ONLARDA BİZİ DÜŞÜNÜRLER UMARIM.

  19 Haziran 2020
  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir