Farmasi sahibi kimin? Hangi ülkenin?

Kişisel bakım ürünleri, ıslak mendil, makyaj malzemeleri, plastik ambalaj üretimi, tıp üretimine dair tüm faaliyetlerde bulunan Farmasi firması sahibi kimin? Farmasi hangi ülkenin?

İlaç, kozmetik ve bakım ürünleri firmaları arasında yer alan Farmasi, 1998’li yıllara kadar dayanan bir kozmetik markasıdır. Farmasi sahibi kimin? Farmasi hangi ülkenin?

Farmasi kimin? Farmasi hangi ülkenin?

Farmasi Kozmetik, 40.000m2 tesisinde Kozmetik ürünlerini üretmektedir. Farmasi diğer firmalara göre Kişisel Bakım ürünleri, farmasi Islak Mendil, farmasi Makyaj ürünleri, Plastik ambalaj üretimi, Tüp üretimi yapmaktadır.

Tüm çalışmalarını ise bir tek tesis içerisinde yapmaktadır. Farmasi firması kurulmadan önce piyasaya ilk Tege ilaç fabrikası kurularak başladı. Türkiye’de ilk öksürük şurubu ve ağrı kesici gibi ilaçları formülize etti. Yerli ilaç üreten küçük ve orta ölçekli firmalara mutemetlik yaptı.

Farmasi Kurucusu Dr.C.Tuna Kimdir?

Dr. Cevdet Tuna 1923 yılında Edirne’de doğdu. 9 çocuklu bir ailenin 7. çocuğu olan Dr Cevdet Tuna 1930 yılında ilk öğretim hayatına Edirne’nin Balıkpazarı ilk okul hayatına başladı. 1941 yılında arasında Haydarpaşa lisesini bitirdikten sonra, 1941 – 1947 yılları arasında Almanya Goethe Tıp fakültesini başarı ile bitirdi. Ardından yapmış olduğu çalışmalar ile kendi firmasını açtı.

1998 yılında Tanalize firmasını kurdu ve bugün halen Farmasi, Dr C Tuna, Eurofresh markaları adı altında üretilen 2000 çeşitten fazla kozmetik üretim tesislerinin Onursal başkanıdır.

Benzer İçerik Önerisi:
Yerli malı ürünler nelerdir? Türk malı ürünler listesi
Yerli malı şampuan markaları
İsrail boykot ürünleri

About admin

Check Also

sek sut kimin

Sek süt kimin, sahibi kim

SEK; Türkiye’de süt ve süt ürünlerinin üretimine 1963 yılında başlarken Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı …

3 comments

  1. Ee sonuç Türk malı mı yoksa Alman malı mı? Alman Milli Takım forması giyen sporcu misali gibi C. Tuna Almanyaya mı çalışıyor?

  2. Sonuç alman malı tabiki de… hacı şakir de türk malı diye yıllarca ülkemizde satldı…bu yabancılar işi biliyorlar

    • FARMASİ LİDERİ

      TÜRK MALI BUNU ANLAMAK İÇİN FABRİKANIN NERDE OLDUĞUNA BAKIN DR. CEDET TUNA ATTÜRK TARAFINDAN BURSLA OKUTULMAK İÇİN ALMANYAYA GÖNDERİLDİ O TEKRAR DÖNDÜ ÜLKESİNDE FARMASİ Yİ KURDU TAMAMEN YERLİ SERMAYE ÇALIŞMAKTADIRÇ. DOLAR UÇUŞA GEÇERKEN FİYATLAAR FIRLADIAMA FARMASİ DOLARLA ÇALIŞMADIĞI İÇİN HALA AYNI BUNU DA DÜŞÜNÜN