Golf dondurma kimin?

Yaz aylarında insanların vazgeçemediği yiyeceklerden biri de dondurma. En çok tüketilen ve sevilen tatlılar arasında yer alan dondurmalar tüketilmeye başladı bile. Peki Golf dondurma hakkında ne biliyoruz? Golf dondurma kimin? Golf dondurmanın sahibi kim? İşte merak ettiğiniz soruların cevapları…

Yaz aylarında en çok tüketilen tatlı türleri arasında en çok dondurma geliyor. Peki sürekli tükettiğimiz dondurmalar kimin biliyor muyuz? Golf dondurma hakkında bilinenler… Golf dondurma kimin? Sahibi kim? İşte haberimiz…

Golf Dondurma kimin? 

Bir haftada dondurma, süt ürünleri ve meyve suyu şirketlerde hisse değişimine imza atan grubun patronu Murat Ülker, Ak Gıda’da kontrolü milyar dolarlık bir işlemle Fransızlara verdi. Golf Dondurma’nın ‘Ülker’ ismi kullanılmadan pazara devam etmesi kararı alındı, aileden Ahmet Özokur yüzde 30’luk payını sattı. Ülker, burada Hollanda merkezli Ice Cream Investment adlı fonun içinde dahil oldu.

Ülker Golf ile ilgili daha önce yüzde 25’ini alan Hollanda merkezli fon Ice Cream yeni bir alım daha yapmıştı. ICI bu kez, markanın sahibi Natura Gıda’da, Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Özokur’a ait yüzde 30’lük hisseyi alıp, kontrolü aldı. Buradaki işlemle ilgili olarak Murat Ülker, “Golf’teki Ülker isminin kullanımı, şirket tarafından pahalı geldi. Biz de hisse satışı yaparak Hollanda merkezli fon çatısında olmak istiyoruz” dedi.

Dondurmanızı evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için Evde dondurma nasıl yapılır başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER:

PANDA DONDURMA KİMİN? YERLİ Mİ?

ALGİDA’NIN SAHBİ KİM?

About admin

Check Also

sek sut kimin

Sek süt kimin, sahibi kim

SEK; Türkiye’de süt ve süt ürünlerinin üretimine 1963 yılında başlarken Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı …

2 comments

  1. Satılmışlar sizi

  2. Yoldan geçen biri

    güncel bilgiyi yazın lütfen. Natura gıda büyük hisse payını satın aldı