GoPro sahibi kimin? GoPro hangi ülkenin?

Havadan çekim olarak kullanılan ve yaygın hale gelen GoPro, 2002 yılında kurulmuştur. Dünya genelinde popüler olarak bilinen ve satış oranın da artış gösterebilen GoPro sahibi kimin? GoPro hangi ülkenin?

GoPro sahibi kimin? GoPro hangi ülkenin?

Hava çekimi olarak bilinen ve bir çok kişinin iş olarak yada kişisel olarak kullanımına başlayan GoPro kısa sürede dünya genelinde satış olarak artış göstermiştir. Marka haline gelmeyi başarabilen GoPro sahibi kimin? GoPro hangi ülkenin?

GoPro sahibi kim?

Dünya genelinde yaygın hale gelen ve şirket, kişisel veya bir çok alanda kullanılmaya başlanan GoPro 2002 yılında kurulmuştur. GoPro ilk kameralarını 2004 yılında satmaya başlamıştır. Extreme sporcular için büyük kolaylıklar sağlayan bu sistemleri sayesinde GoPro büyük başarı yakalamış; hızla büyümeye başlamıştır. (İlk sistemleri ile 150.000 dolarlık ürün satan şirket; daha sonraki dijital kamera sistemleri ve çeşitli ürünler sayesinde 1-2 yıl içinde 3.4 milyon dolarlık satış imkanına erişmiştir.)

Günümüzde GoPro’nun CEO’luğunu hala Nick Woodman yaparken, yönetim kurulu başkanlığını Tony Bates yapmaktadır. Elde ettiği sermaye sayesinde GoPro; 2011 yılında bir diğer kamera şirketi olan CineForm’u satın almıştır. 

Türkiye’de bir çok etki alanda kullanılabilen GoPro artık sahillerde bile artık havadan takip sistemi ile kullanılmaya başlanmaktadır. Bir çok alanda kullanılabilmeye başlanan GoPro, her alanda kullanılama açık hale gelmiştir. 

 

About admin

Check Also

sek sut kimin

Sek süt kimin, sahibi kim

SEK; Türkiye’de süt ve süt ürünlerinin üretimine 1963 yılında başlarken Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı …