Hayat su kimin? Hangi ülkenin?

Türkiye genelinde su çeşitleri arasında bilindik markalardan biri olan Hayat Su, 1984 yılından beridir Türkiye’de hizmet vermektedir. Hayat Su, yerli mi yoksa yabancı mı? Hayat Su kimin?

1984 yılında üretime başlayan Hayat Su, Türkiye genelinde hizmet vermektedir. Hayat Su, Donone Hayat içecek ile 1999 yılında Akmina maden su lensmanı ile geniş yer bulmuştur. Bir çok çeşit şişesi ile gördüğümüz Hayat su hangi ülkenin? Hayat Su sahibi kim?

Hayat Su kimin?

1984 yılında ilk üretimini gerçekleştiren Hayat Su, ambalajlı su sektörünün en köklü firmalarından biridir. Mart 1997’de Danone Hayat İçecek ve Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş adını alan Hayat Su, ürün gamını Haziran 1999’da Akmina maden suyu lansmanı ile genişletmiştir. Nisan 2000’de damacana pazarına girmiş ve 2003 yılında Şaşal’ı ve Akmina Meyveli’yi marka portföyüne katmıştır. 2010 yılında Disney karakterli çocuklara özel ilk su ambalajıyla Hayat Kids tüketicilere sunulmuş, son olarak 2011 yılında da Türkiye’nin ilk ve tek özel korumalı ambalaja sahip bebek ürünü Hayat Baby lansmanını yaparak sektörün inovasyonda lider markası olmuştur.

Benzer İçerik Önerisi:
Migros Kimin?
Coca cola kimin? İsraile yardım ediyor mu?
Bim kimin?

About admin

Check Also

sek sut kimin

Sek süt kimin, sahibi kim

SEK; Türkiye’de süt ve süt ürünlerinin üretimine 1963 yılında başlarken Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı …

2 comments

  1. Yahudi malı olup olmadığını neden yazmadınız. Danone yahudi değil mi!?

  2. Yahudi malı