Kütahya Porselen kimin? Sahibi kim?

Evlerimizde kullandığımız tabak, bardak, fincan gibi çoğu malzeme, genellikle Kütahya porselendir. Porselen markaların en ünlüleri arasında yer alan Kütahya Porselen sahibi kim? İşte haberimiz…

Kütahya Porselen kimin? Sahibi kim?

Evlerde, işyerlerinde kullandığımız çoğu porselen ürünler Kütahya Porselen olarak biliriz. Bardak, fincan, tabak gibi çeyiz olarak aldığımız ve normal ürünleri Kütahya Porselende görebiliriz. Kütahya Porselen sahibi kim? 

Kütahya Porselen kuruluş yılı? 

Son derece köklü bir geçmişe ve geleneğe sahip olmasına rağmen bu porselen ve seramik şirketinin kurucuları; işletmeye başladıkları şehrin ismini yüceltmeyi tercih etmişlerdir. Yani tek cümleyle özetlemek gerekirse Kütahya Porselen; Nafi Güral tarafından 1970 yılında Kütahya’da kurulmuştur.

Kütahya Porselen kimin?

Şuanda Kütahya Porselen’in yönetim kurulu başkanlığını Sema Güral Sürmeli yapmaktadır. Eski gelenekselliğini ve orijinalliğini başarıyla muhafaza eden şirket; değişen şartlara başarıyla uyum sağlamaktan da geri kalmamıştır.
Yerel seramik üretimiyle faaliyetlerine 46 yıl önce başlayan Kütahya Porselen; artık Türkiye’de bulunan 43 şubesi ile birbirinden güzel ve özel yapıda seramikleri Türkiye çapında yaymaya devam ediyor. 

Hakkında admin


İlginizi Çekebilir

kofteci yusuf sahibi kim

Köfteci Yusuf’un Sahibi Kim?

Gıda ve restoran sektöründe dev adımlarla yoluna devam eden Köfteci Yusuf; hız, lezzet ve fiyat …