LG sahibi kimin? LG hangi ülkenin?

Dünya piyasasında yaygın kullanım haline gelen televizyon, monitör, akıllı telefon gibi ürünlerin pazarlayıcısı LG markası sahibi kimin? LG hangi ülkenin?

LG sahibi kimin? LG hangi ülkenin?

Elektronik pazarın en ünlü isimleri arasında yer alan televizyon, monitör, akıllı telefon üretici LG dünya genelinde başarı platformunun en iyisi olma yolunda ilerliyor. LG sahibi kimin? LG hangi ülkenin?

LG sahibi kimin?

Dünya pazarında televizyon, monitör, akıllı telefon gibi ürünleriyle yakından tanıdığımız LG; In Hwoi Koo tarafından 1947’de kurulmuştur. LG ismi firmanın geçmişinde yer tutan “Lucky” ve “Goldstar” kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuştur.

LG’nin 1947’deki kuruluşunda sadece “Lucky” ismini görürüz. “Lucky Kimya Endüstrisi” ismiyle kurulan bu şirket; kimya ve ardından plastik sektöründe faaliyet göstermiştir. LG’nin diğer kanadı olan Goldstar ise 1958 yılında kurulmuş ve daha çok elektrik-elektronik alanında faaliyet göstermiştir.

2015 yılında LG markası mobil iletişim, dijital medya, dijital aletler ve dijital görüntü cihazları olmak üzere dört temel birim halinde hizmet vermektedir. LG markasının bünyesinde 200.000’e yakın çalışan bulanmaktadır.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir