Marlboro sahibi kimin? Marlboro hangi ülkenin?

İlk olarak tanıtımını ve üretimini Amerika’da gerçekleştiren Marlboro, Dünya genelinde yaymaya başlamıştır. 1902 yılına ait kuruluşuna sahip olan Marlboro sahibi kim? Marlboro hangi ülkenin?

Geçmişi eskilere dayanan ve pahalılığı ile bilinen sigara markaları arasında yer alan Marlboro, Türkiye ve Dünya’da tütün pazarlarına sahip olmuştur. 1902 yılına ait kuruluşuna sahip olan Marlboro sahibi kim?

Marlboro sahibi kimin?

Marlboro; 1902 yılında ABD’de Philip Morris tarafından kurulmuştur.

Türkiye’de sigara piyasasının %40’ını elinde bulunduran Philip Morris Sa firmasının bir markası olarak faaliyet gösteren Marlboro, Türkiye’de Sabancı dağıtım sistmei ile ortaklı yürütmektedir. Diğer sigara markalarının hangi ülkeye ait olduğuyla ilgili haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Philip Morris Sa (Philsa) Amerika merkezli bir firmadır. Türkiye’deki işletmesini Sabancı ortaklığı ile yürütmektedir. Paketlerinin üzerinde eskiden “En güzel Amerikan Türünlerinden üretilmiştir” ibaresi yer alırdı.
Bünyesinde barındırdığı diğer markalar şöyledir:
Parlıament,
Marlboro,
L&M,
Lark,
Chesterfield
Murattı

Philip Morris kimdir?

Tüm dünya tarafından Marlboro’nun kurucusu olarak tanınan Philip Morris, hayatına gözlerini Osmanlı topraklarında açmış bir insanoğludur. 1855 yılında Manisa’da dünyaya gelen Morris; bölgede “Safarat Yahudileri” olarak bilinen azınlığa mensup, fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

Hakkında admin


İlginizi Çekebilir

kofteci yusuf sahibi kim

Köfteci Yusuf’un Sahibi Kim?

Gıda ve restoran sektöründe dev adımlarla yoluna devam eden Köfteci Yusuf; hız, lezzet ve fiyat …