Migros kimin? Sahibi kim?

Alışveriş mağazaları arasında Carrefour’dan sonra en çok işlek marketlerden biride Migros’tur. AVM ve market zincirlerinde yüzlerce şubeye sahip olan Migros kimin? Migros sahibi kim? İşte detaylar…

Migros kimin? Sahibi kim?

Alışveriş zincir mağazaları arasında yer alan Migros, yüzlerce şubesi ve marketleri ile dikkatleri çekmeye devam ediyor. Peki Migros kimin? Sahibi kim? İşte detaylar… 

Migros kimin?  

1925 yılında İsviçre’de kurulsa da Türkiye’de ilk kez dönemin İstanbul Valisi ve Belediye Başkanı olan Fahrettin Kerim Gökay tarafından 1954 yılında açılan Migros, Türkiye’nin en büyük süpermarket zincirleri arasında yer almaktadır.
Migros’un sahibi İngiliz fon BC Partners’dır. Her evin günlük ihtiyaçlarını, kozmetik ve elektronik ürünleri ile konsept günlere özel tasarımların satışını gerçekleştiren market M, MM, MMM, 5M olmak üzere değişkenlik göstermektedir.
İsviçre’de ve Türkiye’de uygulanan bu özellik Migros’un büyüklüğüne bağlı olarak isimlendirilmektedir. 2008 yılı itibariyle şirketi satın alan Koç’un hisselerini Moonlight Capital S.A şirketine sattığı bilinmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir