Nivea Kimin?

Ünlü cilt ve bakım ürünleri markası arasında yer alan Nivea 1882’den beri Dünya ve Türkiye genelinde hizmet vermektedir. Bayanların bakım olarak vazgeçmediği markalar arasında yer almaktadır. Nivea kimin? Nivea hangi ülkenin?

 Nivea Kimin?

Cilt ve bakım ürünleri denilince akla gelen ilk markalardan biride Nivea’dır. Nivea 1882 yıllarına dayanan ürünlerden biridir. Her 5 kadından 2 sinin kullandığı cilt ve bakım ürünü Nivea sahibi kim? Nivea hangi ülkenin? İşte hazırladığımız haberin detayları… 

Nivea kimin? 

Nivea, merkezi Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan Beiersdorf şirketinin cilt ve vücut bakım ürünleri markasıdır.  Beiersdorf şirketi 28 Mart 1882 tarihinde eczacı Carl Paul Beiersdorf tarafından kurulmuştur. Nivea markası ise Aralık 1911’de şirketin ikinci sahibi eczacı ve girişimci Oskar Troplowitz‘in zamanında oluşturulmuştur.

1930’larda yeni ürünlerini Nivea markası adı altında piyasaya süren Beiersdorf şirketi, Almanya’da yükselen nasyonel sosyalist hareketten doğal olarak etkilenmiş ve şirketin yönetim kurulunun Yahudi üyeleri uzaklaşmak zorunda kalmıştır. Bu nedenle eski yönetim kurulu başkanı Jacobsohn 1933 – 1938 yılları arasında Nivea’nın yurt dışı bağlantılarını Amsterdam‘dan yönetmiştir.

About admin

Check Also

sek sut kimin

Sek süt kimin, sahibi kim

SEK; Türkiye’de süt ve süt ürünlerinin üretimine 1963 yılında başlarken Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı …