11 Aralık 2023 Pazartesi

Oreo bisküvi kimin? Hangi ülkenin?

Türkiye’de satışların son 2 yılda yapıldığı ve dünyada büyük ilgi ile tüketilen bisküviler arasında yer alan Oreo bisküvi kimin?

Türkiye pazarına 2015 yılında giren oreo bisküvileri 72 ülkede hizmet vermektedir.

Oreo bisküvi kimin? Hangi ülkenin?

Dünyanın en yaygın satılan bisküvi markalarından biri olan Oreo , ilk olarak 1912’de Amerika’da üretilmiştir. O zamanlarda iki kakaolu bisküvi üzerine Oreo logosu baskılı olan üretilen ürün şimdilerde bütün dünyaya ihraç edilmektedir.

Tüketim kültürüne reklamla nüfuz ediyor

Bugün Oreo, 100’den fazla ülkede satılıyor var olmadığı pazarlarda da lansmanlar yaparak, büyümeye devam ediyor. Benzer birçok bisküvi olmasına rağmen reklam ve propaganda yöntemi ile insanların tüketim anlayışlarına nüfuz etmek sureti ile satışlarını bütün dünyada artırmaktadır. Türkiye lansmanını Ocak 2015 yılında yapan marka, Mondelez İnternational firmasının alt yapısı olan Oreo bisküvi bu firma tarafından yapılmaktadır.

Web sitesine gelen “Oreo helal mi?” sorusuna ise helal değiliz şeklinde cevap veriyor. Detayları için tıklayın: Oreo haram mı?

About admin

Check Also

sek sut kimin

Sek süt kimin, sahibi kim

SEK; Türkiye’de süt ve süt ürünlerinin üretimine 1963 yılında başlarken Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı …

One comment

  1. Oreo Türk malı değildir. Türk ve Müslüman düşmanı Amerika malıdır. Bu nedenle haramdır. Kendi öz malımız ETİ tüketelim. Eskişehir’de en çok vergi sıralamasında hep en üsttedir. Vergi vermeyen ama cemaatlere büyük katkı sağlayan Ülker de haramdır.