Panda dondurma kimin? Hangi ülkenin?

Türkiye’deki dondurma markaları arasında yer alan Panda dondurma markası yerli mi? Panda dondurma hangi ülkenin malı? Vedat Bahar kimdir? Merak edilen soruları ve cevapları araştırıp derliyoruz. İşte Panda dondurma hakkında bilinenler…

Türkiye’deki dondurma markaları arasında yer alan  Panda dondurma markası yerli mi? Panda dondurma hangi ülkenin malı? Merak edilen soruları ve cevapları araştırıp derliyoruz.

Panda hangi ülkenin? 

Has Gıda, 1984 yılında yerli sermaye ile kurulmuş Türkiye’nin ilk endüstriyel ambalajlı dondurma üreticisidir. Yerli marka olarak görünen firma Vedat Bahar isimli Türkiye cumhuriyeti vatandaşı bir iş adamına aittir.

PANDA, kurulmasından çok kısa zaman sonra yaptığı ihracat ataklarıyla da gösterdi. 1980’li yılların sonunda Türki Cumhuriyetler’le başlayan ihracatını bugün Kosova, Arnavutluk, Bosna ve Makedonya gibi Balkan ülkelerine taşıyan PANDA, dondurma satışlarını bu pazarlarda da devam ettiriyor. PANDA’nın çeyrek yüzyıllık öyküsünde 200’e yakın ürün çeşidi bulunuyor.

1.000’in üzerinde çalışanı bulunan firma her yıl vergi rekortmenleri arasında girmektedir.

Dondurmanızı evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için Evde dondurma nasıl yapılır başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER:

ALGİDA’NIN SAHBİ KİM?

Golf dondurma kimin? Yerli mi?

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir