Pizza Hut kimin? Hangi ülkenin?

Pizza sektöründe adını duyurmuş ünlü markalar arasında yer alan Pizza Hut sahibi kim? AVM piyasasında birçok noktada yer alan Pizza Hut tat ve damak lezzeti arasında yer almaktadır. Pizza Hut hangi ülkenin malıdır?

Pizza Hut kimin? Hangi ülkenin?

Pizza sektörünün ünlü markaları arasında yer alan ve AVM piyasasının en ünlü markalarında yer alan Dünya çapında üne sahip olan Pizza Hut kimin, sahibi kimdir? İşte konu hakkında detaylar…

Pizza Hut kimin? Hangi ülkenin 

Dünya genelinde 100’den fazla ülkede, 15.600 şubesiyle, Türkiye’de ise 30 yıldır her yıl 2 milyon pizza severe hizmet veriyor. Pizzanın öncü markaları arasında yer alan Pizza Hut, Türkiye’deki ilk restoranını 1989 yılında açarak ülkemizde pizza restoranı anlayışının oluşmasına katkı sağladı.    Yum, Dünyanın en büyük fast food restoran işletmecilerinden olarak bünyesinde KFC, Tacobell ve Pizza Hut markalarıyla 40.000 ‘den fazla restoranı ile dünya üzerinde 125 ülkede faaliyet göstermektedir.

1958 yılına kadar Amerika’nın efsane markaları arasında yer alan ve Pizza konusunda bir numara haline gelen Pizza Hut artık restoranlardaki mutfaklarda günlük olarak hizmet vermektedir. Pizza Hut’un sabahları özenle hazırlığını yaptığı ürünler sadece pizza hamuruyla da sınırlı değil. Pek çok atıştırmalık, sos, salata ve tatlı, Pizza Hut’un usta mutfak şeflerinin ellerinden günlük olarak çıkıyor.

About admin

Check Also

sek sut kimin

Sek süt kimin, sahibi kim

SEK; Türkiye’de süt ve süt ürünlerinin üretimine 1963 yılında başlarken Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı …