Tambu klavye kimin hangi firmaya ait

Son günlerde TV ve internet ortamında reklamlarına sık rastladığımız çay tabaklı logosuyla ilgi çeken akıllı telefon klavye uygulamasının hangi firmaya ait çok merak ediliyor.

Tambu klavye kimin hangi firmaya ait

Geliştirici kısmında Argela olarak geçen klavye uygulaması Tambu, Türk Telekom tarafından geliştirildi.

 Argela, 5G ve 5G’yi etkinleştiren teknolojiler başta olmak üzere, gelecek nesil telekomünikasyon teknolojileri konusunda bir araştırma, geliştirme ve inovasyon merkezi olarak faaliyet gösteren Türk Telekom’un bir alt şirketi.

Bütün klavye uygulamaları genelde İngilizce’ye uygun olarak yapıldığı için Türkçe yazımda kimi zaman sıkıntı çıkarabiliyor. Bunlar düşünülerek geliştirilen Tambu uygulaması ayrıca F Klavye seçeneği de sunuyor.

Türk Telekom’un yeni uygulaması değil. Daha önce de whatsapp alternatifi bir mesajlaşma uygulaması yapmıştı. (Haberini buradan okuabilirsiniz)

TAMBU NEDİR?

Tüm emoticonlar, benzersiz Türkçe çıkartmalar, onlarca tema ve eğlenceli gif! Ve çok daha fazlası Türkiye’nin yeni ve ücretsiz klavyesi Tambu’da!

Tambu Klavye tamamen ihtiyacına yönelik. Üstelik piyasadaki birçok klavye uygulamasından farklı olarak tamamen ücretsiz ve reklamsız!

Birçok uygulamanın gücünü bir araya topla! Sadece yazıdan çok daha fazlasını paylaş! Ayrıca, onlarca teması ile Android tuş takımını inanılmaz gösterecek! Gelişmiş ve akıllı kelime önerisiyle daha hızlı yaz! Eğlenceli ve güncel Türkçe çıkartmaları arkadaşlarınla şimdi paylaş! Türkiye’ye özgü yerli ve sevimli karakterlerle duygularını çok daha iyi ifade et!

 

Tambu Klavye 800’den fazla emoticon ve gif ile en mükemmel emoticon klavye uygulamasıdır ve Android telefonlar için renkli birçok harika özelliği ücretsiz ve reklamsız olarak sunar:

 

– 800’den fazla emoticonu, Türkçe hareketli çıkartmaları ve gifleri kullanarak sohbetinizi daha eğlenceli hale getirin !

– Klavyenizi benzersiz kılacak onlarca tema !

– Bir tıkla gönderebileceğin yüzlerce atasözü !

– Bir tıkla konumunu paylaş!

– Android Klavyeni kişiselleştir . Türkiye’den benzersiz bir fotoğrafı veya istediğin herhangi bir fotoğrafını arka plan resmi olarak belirle !

– Dil Çevirisi (tercüme) özelliğiyle istediğin dilde yaz. Tambu duygularına tercüman olsun !

– Parmağını kaydırarak yazma özelliği ile daha hızlı yaz !

– Türkçe’ye özel otomatik düzeltme özelliği ile hatanın ucundan dön .

 

Tambu Klavye’yi kurmak çok kolay! Sadece yükle tuşuna tıklayın ve Tambu Klavye’yi varsayılan klavyeniz olarak ayarlayın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir