Vatan bilgisayar kimin?Sahibi kim?

Tüketici elektroniği sektörünün en güçlü markalarından olan Vatan Bilgisayar kime ait? Sahibi kim? Kim kurdu?

Tüketici elektroniği sektörünün en güçlü markalarından olan Vatan Bilgisayar yüzde yüz yerli, Vatan ailesi mensuplarının sahip olduğu bir firmadır.

Sayfa İçeriği

Vatan Bilgisayar’ı Kim Kurdu

Vatan Bilgisayar Hakan Vatan tarafından 1983 yılında İstanbul Elmadağ’da Türkiye’nin ilk bilgisayar mağazası olarak kuruldu. Türkiye’ye elektronik eşya perakende zinciri olarak hizmet veren bu firma ilerleyen yıllarda teknolojinin gelişmesine paralel olarak ürün çeşitliliğini artırarak 2002 yılında ikinci şubesini Cevizlibağ’da açtı ve çalışmalarını hızla sürdürerek il dışında ilk olarak İzmir’de 2006 yılında mağaza açtı.

Hasan Vatan Kimdir?

Vatan Bilgisayar’ın sahibi ve kurucusu olan Hasan Vatan bir zamanlar babasının yanında oto yedek parça dükkanında çalışan bir gençti. Şimdilerde halen Vatan Bilgisayar’ın genel müdürlüğünü yürütmektedir.

Vatan bilgisayarın tarihçesi kronolojik olarak şöyle:

1983 Türkiye’nin ilk Bilgisayar Mağazası Taksim-Elmadağ. Bilgisayar ve program satışı yaparak faaliyetlerini sürdüren Vatan bilgisayar  1996 Perakendenin yanı sıra Olivetti ürünleri Türkiye tek dağıtıcılığını alarak piyasada kendine yer edinmeye başladı.

2002 Türkiye’nin ilk Teknoloji Hiperstoru kurarak tüm teknoloji ürünlerinin satışını aynı çatı altında satan bir konsept ile tüketicilerin karşısına çıktı. 2006 yılına gelindiğinde dünyanın en büyük Teknoloji Marketi olma özelliğini taşıyan 18,650 m2 büyüklüğündeki mağazasını Ankara-Söğütözünde açtı. 2012 yılı verilerine göre ise bu mağaza halen Avrupa çapındaki en büyük teknoloji marketi olma özelliğini devam ettirmekteydi. (2017 itibari ile istatistikler hakkında bir veri alınamamıştır)

2017 yılında gelindiğinde Vatan Bilgisayar; 100’ü aşkın mağazasıyla Türkiye’nin 52 ilinde hizmet vermektedir.

Vatan Bilgisayar Çalışma saatleri

Vatan bilgisayar mağazaları haftanın 7 günü saat 10:00 ile 22:00 arasında hizmet vermektedir.

Bunun yanı sora çağrı merkezindenden ( 0850 222 56 56 ) Hafta içi 9:00 – 19:00 hafta sonu 10:00 17:00 saatleri arasında destek hizmeti, haftanın 7 günü 9:00 22:00 saatleri arasında satış imkanı sunulmaktadır.

Vatan Bilgisayar Sermayesi:

% 100 Vatan ailesi üyelerine ait olan firma   2015 yılı itibari ile bir kısmı güvenlik, temizlik firmaları gibi taşeronlar üzerinde bordrolu, bir kısmı tedarikçi firmaların promotörleri olmak üzere 3600’ün üzerinde kişiyi istihdam etmektedir.

Benzer İçerik Önerisi:
Migros Kimin?
Coca cola kimin? İsraile yardım ediyor mu?
Bim kimin?

About admin

Check Also

sek sut kimin

Sek süt kimin, sahibi kim

SEK; Türkiye’de süt ve süt ürünlerinin üretimine 1963 yılında başlarken Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı …

4 comments

  1. İthalat baronu olarak, Türk tüketiciyi allem edip kallem edip kazıklayarak “helal” para kazanan marka. Teşhirde verdikleri bilgiye hiç uymayan bilgisayarı iki saat içinde değişim için götürdüm, ancak bunu sizin isteğinizle açtık, kime verebiliriz ki diyerek almadılar. Benim 1900 TL’mi gasp etmiş oldular.

  2. Tüketici Kanununda “Mağazadan gelip görerek alınan ürünlerde iade/değişim hakkı yoktur.”

  3. hasan vatan arızalı telefon sattınız bna iade almıyorsunuz haam zıkkım olsun sana ve cocuklarına kan kusarsınız ınsallah aaallahtan dılerım kursagınızdan geeeelır serefsız vatan bılgısayar lanet olsun sıze ve urununuze adi herıfler ……………………….senn anladın hasan vatan

  4. hırsız hasan vatan dolandırıcı