Vestel’in sahibi kim? Hangi ülkenin?

Teknoloji devlerinden biri olma yolunda hızlı adımlar atan Vestel, yeni çıkardığı Vestel Venüs telefon gibi başarılarını her geçen gün yenisini eklemeye devam ediyor. Kullanıcılarımız ve internet ortamında merak edilen konular arasında yer alan Vestel sahibi kim? oldu. Vestel hangi ülkenin?

Vestel sahibi kim?

Asil Nadir tarafından 1984 yılında kurulan Vestel A.Ş, teknolojik anlamda ve beyaz eşya konusunda başarılara imza atan bir firmadır.
12.998’in üzerindeki çalışan sayısı ile bir çok şehirde şubesi bulunan Vestel’in bünyesinde Regal ve SEG gibi markalar da bulunmaktadır. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu’dur.

Vestel hangi ülkenin?

Kuruluş yeri Manisa olan şirkete 1994 yılında Zorlu Holding de katılmıştır. Elektronik cihazlar, medya ürünleri, ses aygıtları, beyaz eşya ürünleri, kişisel bilgisayarlar, ses ve görüntü üniteleri, havalandırma sistemleri gibi pek çok alanda hizmet vermektedir.

Ahmet Nazif Zorlu
(d. 28 Ağustos 1944, Babadağ, Denizli), Türk iş adamı. Zorlu Holding yönetim kurulu başkanı.

15 yaşında Trabzon’a yerleşerek ticaret yaşamına atıldı. Denizli’de ailesinin ürettiği çarşafları satarak başladığı ticareti, Bursa’da ağabeyiyle kurduğu tekstil fabrikası izledi. Buradaki ev tekstili ürünleriyle ihracata girdi.

2004’te Fransa’da perde üreten Concord firmasını da bünyesine kattı. 1990’dan sonra sıkıntıya giren Vestel’i alarak elektronik alanına girdi. Güney Afrika ve ABD’de de yatırım yapan Zorlu, Forbes Dergisi’nin 2006 “Milyarderler Listesi”nde 1 milyar dolar servetiyle 620. sırada yer aldı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Benzer İçerik Önerisi:
Migros Kimin?
Coca cola kimin? İsraile yardım ediyor mu?
Bim kimin?

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir