Whatsapp kimin?

Genel olarak online mesajlaşma ağı olarak bilinen Whatsapp her geçen gün yenilik ve kullancıları özgü çalışmaları ile rakiplerini gölgesinde bırakıyor. Peki mesajlaşma ağı olan Whatsapp kimin? İşte ayrıntılar…

Whatsapp kimin?

Dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı olan Whatsapp, yeniciliklerine ve çalışmalarına devam ediyor. Her 10 kişinden 9 unun kullandığı Whatsapp kimin? İşte kullanıcılarımızın merak ettiği sorunun cevabı… 

Dünyada yaygın olarak kullanılan mesajlaşma ağı olan Whatsapp her geçen gün daha fazla kullanacıya erişim sağlıyor. Yenilik ve sadeliği ile mesajlaşma sistemini geride bırakan Whatsapp 1 milyar kullancı ile her geçen gün başarının devamını sağlıyor. 

Whatsapp kimin?

Yahoo ‘da çalışan Jan Koum, Brian Acton ile birlikte WhatsApp’ı kurdu ve mesajlaşma şirketinin CEO’luk görevini de yürüttü. Şimdi ise yeni bir göre daha alıyor: Facebook yönetim kurulu üyesidir. 

Facebook ‘un mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı 19 milyar dolara satın aldığı yönündeki açıklama sırasında Mark Zuckerberg, “Jan’ı uzun zamandır tanıdığını” söyledi. Şuan da ise Mark Zuckerberg’in olan Whatsapp bir önceki sahibinden daha fazla kullanıcı elde etmiş durumda. Mark, Whatsapp için bir çok yenilik yapmış ve takipçilerine bunu kanıtlamıştır. 

About admin

Check Also

sek sut kimin

Sek süt kimin, sahibi kim

SEK; Türkiye’de süt ve süt ürünlerinin üretimine 1963 yılında başlarken Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı …