Sarıyer Devlet Hastanesi ‘ne Nasıl Gidilir?

Sarıyer Devlet Hastanesi 'ne Nasıl Gidilir?

Sağlık hizmetleri, herkesin hayatındaki önemli bir unsurdur. İhtiyacınız olduğunda, hızlı ve kolay erişim sağlamak çok önemlidir. Sarıyer Devlet Hastanesi, İstanbul’da bulunan önemli bir sağlık kuruluşudur. Ulaşım, İstanbul’da farklı noktalardan sağlanabilir. Hastanenin bulunduğu Sarıyer ilçesi, toplu taşıma ağı açısından oldukça zengindir. Ayrıca hastanenin yakınlarından geçen otobüs hatları, hastane personeli, hasta yakınları ve hastaların rahat bir şekilde hastaneye ulaşımını kolaylaştırır. Ancak, hastaneye nasıl gidileceği konusunda bilgi sahibi olmayanlar için, biraz kafa karıştırıcı olabilir. Bu yazıda, Sarıyer Devlet Hastanesine nasıl gidileceği hakkında bilgi vereceğiz.

 

Toplu Taşıma

Hastaneye toplu taşıma kullanarak ulaşmak oldukça kolaydır. İstanbul’daki neredeyse tüm toplu taşıma araçları Sarıyer’e gider. Hastaneye gitmek için, öncelikle evinizden Sarıyer’e gitmeniz gerekiyor. Sarıyer’e ulaştıktan sonra, Sarıyer Merkez’den kalkan 151T numaralı otobüsü kullanabilirsiniz. Bu otobüs,Hastaneye doğrudan gitmektedir. Alternatif olarak, Sarıyer’den kalkan 25E, 40 veya 42T numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Bu otobüsler, hastaneye yakın bir noktada durmaktadır. Daha sonra yürüyerek hastaneye ulaşabilirsiniz. Sarıyer Devlet Hastanesine Giden Bazı Otobüs Hatları Şu şekilde;

Sarıyer Devlet Hastanesine Giden Otobüs Numaraları

Sarıyer Devlet Hastanesine giden otobüs numaraları şunlardır:

  • 40H (Hacıosman Metro İstasyonu – Sarıyer Devlet Hastanesi)
  • 59RS (Rumeli Hisarı – Sarıyer Devlet Hastanesi)
  • 59RH (Rumeli Hisarı – Sarıyer Devlet Hastanesi)
  • 22RE (Rumeli Hisarı – Sarıyer Devlet Hastanesi)
  • 40T (Taksim – Sarıyer Devlet Hastanesi)
  • 522 (Sarıyer – Sarıyer Devlet Hastanesi)
  • 40B (Beşiktaş – Sarıyer Devlet Hastanesi)
  • DT2 (Bahçeköy – Sarıyer Devlet Hastanesi)

 Özel Araç İle Ulaşım

Hastaneye özel araçla gitmek isteyenler için, hastanenin bulunduğu bölgeye çok sayıda cadde ve sokak bağlanır. Hastanenin bulunduğu caddeye erişim için en uygun yol, İstinye’den Sarıyer istikametine doğru ilerlemektir. Hastane, Sarıyer’de, Çayırbaşı Caddesi üzerindedir. Hastane girişinde ücretsiz otopark bulunmaktadır.

Taksi ile Ulaşım

Taksi, Sarıyer Devlet Hastanesi’ne gitmek için en hızlı ve kolay yoldur. İstanbul’da birçok taksi şirketi bulunmaktadır. Taksi kullanarak hastaneye gitmek isterseniz, taksiciye hastanenin tam adını ve adresini vermelisiniz. İstanbul’da taksi ücretleri oldukça makul seviyelerdedir, ancak trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir.

Sarıyer Devlet Hastanesi, İstanbul’un önemli sağlık kuruluşlarından biridir ve kolayca ulaşılabilir bir konumdadır. Toplu taşıma, özel araç veya taksi kullanarak hastaneye gitmek mümkündür. Bu yazıda verilen bilgiler doğrultusunda,Hastaneye ulaşmanın kolay olduğunu görebilirsiniz.

About Aslıhan Özkan

Check Also

Ayasofya 'ya Nasıl Gidilir? Otobüs Hatları Hangileridir?

Ayasofya ‘ya Nasıl Gidilir? Otobüs Hatları Hangileridir?

Ayasofya Camii, İstanbul’un tarihi yarımadasında yer alan bir camidir. İstanbul’un en ünlü ve tanınmış yapılarından …