Sigaraya vereceği parayı 14 ay biriktirdi

İzmir’in Torbalı ilçesinde, 14 ay önce sigarayı bırakan Erdin Sökmen isimli vatandaş, sigaraya vereceği parayı biriktirerek 14 ay sonra araba aldı.

Sigaraya vereceği parayı 14 ay biriktirdi

İzmir’in Torbalı ilçesinde yaşayan Erdin Sökmen, 14 ay önce sigarayı bırakarak, sigaraya vereceği parayı biriktirmeye başladı. Biriktirdiği parayla hem araba aldı hem de kızının eğitim masraflarını karşıladı.

İzmir’in Torbalı ilçesinde yaşayan ve berberlik yapan Erdin Sökmen’in aldığı bu karar herkese örnek olacak nitelikte. Sigarayı bırakmaya karar veren Sökmen, sigaraya verdiği paranın boşa giden bir para olduğunu düşünerek her gün üç paket sigara parasını damacanaya biriktirmeye başladı.

14 ayda 15 bin lira 
Erdin Sökmen tam 14 ay boyunca sigaraya vereceği paraları damacanada biriktirdi. Adeta bir kumbara vazifesi gören damacana, 14 ayın sonunda ise doldu taştı. Daha önce de biriktirdiği paralarla otomobil alacağını söyleyen İzmirli berber, dediğini yaptı.

 

 

 Erdin Sökmen

 

Erdin Sökmen

 

Otomobil almaya karar veren Sökmen, damacanadan paraları döktü ve 14 ayda 15 bin TL biriktiğini gördüğünde büyük bir şok yaşadı. Sökmen, daha sonra da 10 bin liraya beğendiği arabasını aldı, İzmirli adam, kalan 5 bin lirasıyla da kızının eğitim masraflarını karşıladı.

Kızının eğitim masraflarına kullandı

Sigaranın kesinlikle bırakılması gerektiğini ifade eden Sökmen, hem sağlık hem de maddi olarak zarardan kurtulduğunu söyledi. Erdinç Sökmen, “Damacanada topladığım parayla çok şükür bir araba aldım. Rabbim kaza bela vermesin inşallah. Sigara içmeyip para biriktiren kişi kendisine araba alabilir. Gördüğünüz gibi örneği benim. Geriye kalan 5 bin TL’yi ise kızımın eğitim giderine harcadım”şeklinde konuştu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir