Türkiye’nin ilk bebek maması helal sertifikası aldı

Arı Mama kaliteli ve güvenli bebek maması üretimini aldığı sertifikalar ile taçlandırıyor.

Türkiye'nin ilk bebek maması helal sertifikası aldı

Son olarak Helal Gıda sertifikası alarak, Türkiye’nin ilk Helal Gıda sertifikalı yerli bebek maması üreticisi oldu.

Günümüzde Helal Gıda sertifikası güvenli ve sağlıklı yiyecekler arayan tüketicilerin en çok aradığı standartlardan biri haline geldi. Özellikle ebeveynlerin çocukları için sağlıklı, doğal, güvenli ve kaliteli gıda arayışında, Helal Gıda sertifikası öne çıkmaya başladı. Sultanlar Grup bünyesinde bulunan ve Türkiye’nin önde gelen bebek maması üreticisi Arı Mama, Türkiye’nin Helal Gıda sertifikalı ilk yerli mama üreticisi olmaya hak kazandı.

Bebek beslenmesine uygun, kontrollü tarım ile yetiştirilen kaliteli, doğal ve hiçbir katkı maddesi içermeyen meyve, sebze ve tahıllar ile üretim yapan Ar Mama, Helal Gıda sertifikasını Kas Cert’ten aldı. Helal gıda sertifikası tüm dünyada sağlıklı, hijyenik ve kaliteli gıda konusunda tercih edilen sertifikaların başında geliyor. Arı Mama, Türkiye’deki fabrikasında ürettiği ürünleri ihraç ettiği Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan, Irak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İran, Bulgaristan, Ukrayna ve Rusya Federasyonu gibi pazarlarda da aranan bu sertifikayla iş hacmini büyütmeyi hedefliyor.

Kaliteli ve güvenli bebek maması üretiyor

İstanbul Sancaktepe’de bulunan üretim tesislerinde doğadan gelen iyi besinlerin değerlerini koruyarak ürettiği mamaları ile sağlıklı ve doğal bebek beslenmesi ürünleri sunan Arı Mama, Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olarak üretim yapıyor.

 

About admin

Check Also

Canan Karatay Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Canan Karatay Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Canan Karatay Diyeti, Türk kardiyoloji uzmanı ve beslenme uzmanı olan Prof. Dr. Canan Karatay tarafından …