En Güzel Anlamlı Kısa Kandil Mesajları

En Güzel Anlamlı Kısa Kandil Mesajları ve Sözleri

En Güzel Anlamlı Kısa Kandil Mesajları

En Güzel Anlamlı Kısa Kandil Mesajları ve Sözleri

*| Ya Rabbi! Her Yerde Haddini Bilen, Gönül Aynasını Silen, Mahşerde Beraat Edip Yüzü Gülen Kullarından Eyle Bizleri..!! (Amin) Hayırlı Kandiller…

*| Bir dua gönderiyorum hepinize sağlık, mutluluk, huzur olsun. Sevdikleriniz yanınızda, dünyanız barış dolu olsun. Allah”ın selamı üzerinize olsun. Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun!

*| Yüce Allah mübarek Regaip kandili hürmetine hayatın şereflisini, rızkın bereketlisini, vücudun sıhhatlisini, ahlakın faziletlisini, evladın edeplisini nasip ve müesser eylesin. Hɑyırlı Kandiller…

*| Cenab-ı Hak, Receb-i Şerif bahçesini ekip, Şaban-ı Şerif suyu ile sulayıp Ramazan-ı Şerif’te bereketli hasat almayı nasip eylesin.Amin..Hayırlı Kandiller.
 

*| Regaip Kandili’nin, İslam aleminin yeniden dirilişine vesile olması dileğiyle, geceniz mübarek, dualarınız kabul olsun…

*| Her sabah güneşle doğan umutlar, her yeni baharla tazelenen mutluluklar ve açan her yeni çiçekte gizlenen güzellikler sizinle olsun. Regaip Kandiliniz Mübarek olsun.
 

*| En güzel isimler (Esmaül Hüsna) Allah’ındır. O Halde O’na o güzel isimlerle dua edin. O’nun isimleri hakkında eğri yola gidenleri bırakın. Onlar yapmakta olduklarının cezasına çarptırılacaklardır. (Araf 180) Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun!
 

*| Ey Rabbim Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Hayırlı Kandiller!
 

*| Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimiz bilensin. Açtık gönlümüzü sana, Sen Sen  imdat eyle, Sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, imanının bol olsun. Sevgili Peygamberimiz Şefaatçimiz olsun. Regaip Kandilimiz Mübarek olsun!

*| Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, binbir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, kandilin mübarek olsun…

*| Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Muhterem Müslümanlar!
Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Allah mealen: “Keşke bu hayatım için bir şeyler yapıp gönderseydim.buyurmaktadır. Peygamberimiz(s.a.v) ise hadisi şerifte: “Allahım! Recep ve Şabanı hakkımızda mübarek kıl bizi ramazana kavuştur.”diye dua ederdi.
Hayatımızda önemli bir yeri bulunan ve toplumumuzda “üç aylar” diye bilinen çok feyizli ve bereketli bir maneviyat mevsimine bir kez daha yaklaşmış bulunuyoruz.
Önümüzdeki Perşembeyi Cumaya bağlayan gece üç ayların ilk kandili olan mübarek Regaip Kandili’dir. Üç aylar; kameri takvime göre Recep, Şaban ve Ramazan aylarıdır. Recep ayında, Regaip ve Miraç, Şaban ayında Berat ve Ramazan ayında ise; Kadir gecesi gibi mübarek geceler bulunmaktadır. Bu geceler üç ayların manevi atmosferinin bereketli, hikmetli ve ilahi rahmetin coştuğu gecelerdir.

Üç aylardan ilki olan Recep ayının manevi değerine Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de ve Peygamberimiz (s.a.v)’in hadis-i şeriflerinde işaret buyurulmuştur. Tevbe Suresi’nin 36. ayetinde şöyle buyrulmaktadır: “Gökleri ve yeri yarattığı günde Allah’ın yazısına göre Allah katında ayların sayısı on iki olup, bunlardan dördü haram aylarıdır. İşte bu doğru hesaptır. O aylar içinde (Allah’ın koyduğu yasağı çiğneyerek) kendinize zulmetmeyin.’’ Peygamberimiz (s.a.v) bu aylarda daha çok ibadet eder ve “Allahım! Recep ve Şabanı hakkımızda mübarek kıl, bizi ramazana kavuştur.”diye dua ederdi.

Değerli Müminler!
Hayatımızda Ramazana hazırlık, Recep ayının girmesiyle başlamaktadır. Bu manevi iklimin ilk mübarek gecesi Regaib Kandili’dir. Regaip; çok değerli hediye, bağış, içten gelerek ve yoğun bir şekilde arzu edilen şey anlamına gelir. Cenab-ı Hakk’ın ihsanının ve manevi hediyelerinin diğer zamanlardan daha çok tecelli etmesi ve samimi kalple Allah’a yönelenlerin affedilmelerinin umulduğu mübarek gecedir.

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) bu mübarek zaman dilimi girince çok dua eder, namaz kılar, oruç tutar, sadaka verir ve iyiliklerin her çeşidini yapmaya özen gösterir, Müslümanları önek müslüman olmaya teşvik ederdi. Bu ve benzeri geceleri barındıran üç ayların manevi değerini bilmek ve tevbelerin kabul olunacağı bu kutsal mevsimden yararlanmak, kurtuluşa ermeyi murad eden her müslümanın hedefi olmalıdır. Yüce Allah (cc) : “Ey iman edenler! Allaha tevbe ediniz ki; kurtuluşa eresiniz.”müjdesine bizleri davet ediyor.

Muhterem Müslümanlar!
Böyle mübarek gün ve geceler dünyevi meşguliyetlerimizden sıyrılıp yaratılış gayemizi düşünmemiz; yaratan ve yaratılanlarla münasebetlerimizi güçlendirmemiz için fırsat dilimleridir. Cenab-ı Hak hutbemin başında okuduğum ayet-i kerimede mealen “Keşke bu hayatım için bir şeyler yapıp gönderseydim.”buyurarak, hayatını güzel değerlendirmeyenlerin, o gün pişman olacaklarını haber vermektedir.

O halde idrak edeceğimiz Regaip gecesi hürmetine Allah ve Resulünü bize unutturan ve uzaklaşmamıza sebep olan kötü duygu, düşüncelerimizden vazgeçelim. Birbirimize sevgiyle dostça yaklaşarak iyilikle güzellikle muamele edelim. Şu anda dünyamızı kaplayan düşmanlıklara karşı birlik ve beraberlik içinde olalım. Hesaba çekilmeden kendimizi hesaba çekelim. Bu duygu ve düşüncelerle bütün kardeşlerimizin üç aylarını ve Regaip kandillerini kutluyor, hayırlara vesile olmasını yüce Mevladan niyaz ediyorum.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir