5 ekmek alana 1 kilo süt bedava!

5 ekmek alındığında 1 kilo sütü kim istemez? Artık Halk Ekmek Büfelerinde 5 ekmek alana 1 kilo sütün bedava verilmesi ile ilgili bir proje tasarıya girdi.

5 ekmek alana 1 kilo süt bedava!

Halk Ekmek Büfelerinde 5 ekmek alana 1 kilo sütün bedava verilmesi projesi hazırlıklarına başladı.  Türkiye Hayvancılık Kooperatifi (HAYKOOP) Merkez Birliği Genel Başkanı ve AK Parti Aydın eski Milletvekili Ahmet Ertürk’ün 30 Büyükşehir Halk Ekmek Büfelerinde 5 ekmek alana  1 kilo sütün bedava verilmesi projesi hazırladıklarını belirtti. 

ÇOCUKLARIMIZIN SÜT İHTİYACINI KARŞILAYACAĞIZ

Projeyi tamamladıktan sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na sunacaklarını belirten Ertürk, “30 Büyükşehir Belediye Başkanları, halk ekmek sattıkları yerlerden 5 ekmek alana bir kilo süt, 10 ekmek alana 2 kilo süt bedava versinler. Böylelikle süte ulaşamayan insanlar, sütle buluşsun. O sütle insanlar ister yoğurt yapsınlar ister peynir yapsınlar isterse süt olarak çocuklarına versinler. Bu projenin üç faydası var. Piyasadan belli miktarda sütü çekmiş olacağız, o sütü sanayicinin elinden alıp ihtiyaç sahibi insanlarla buluşturmuş olacağız. İkincisi süt içme alışkanlığı olan bir nesil yetiştireceğiz. Üçüncüsü de süt gibi ana besin maddesiyle buluşan çocuklarımızın, kalsiyum ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu projeye daha farklı şeyler ekleyerek güzelleştirmek istiyoruz” dedi.

Projeyi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in olumlu karşıladığını belirten Ertürk, hazırladıkları projeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da sunacaklarını söyledi. Ayrıca Ertürk, projenin satışı konusunda yapılacak olan planlama ve uygulamayı Büyükşehir Belediyeleri’nin isteği doğrultusunda yapacaklarını kaydetti.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir