Antivirüs Programlarına Baş Kaldıran Milli Antivirüs Programı : Dev Secure

Türk mühendisler tarafından hazırlanan Dev Secure Antivirüs programı özellikleriyle diğer antivirüs programlarına baş kaldırabiliyor.

Antivirüs Programlarına Baş Kaldıran Milli Antivirüs Programı : Dev Secure

Dev Secure, Seyfettin Deveci‘nin uğraşlarıyla 3-4 yıllık yapım süreci sonucunda 1 Ocak 2011 tarihinde internet ortamında yayınlanmaya başladı. Daha önceden ” USB Secure & Active ” adıyla tanınıyorken son bir yıl içerisinde adını Dev Secure olarak değiştirmesinin nedeni genel olarak disk güvenliği üzerinde duran yazılım son bir kaç yılda değişmesi ve özelliklerinin gelişmesi ve genişlemesi ile isim değişikliğine uğradı. Ayrıca yazılımın akıllı antivirüs olması ile bir çok veri tabanı üzerinde çalışan antivirüse baş kaldırıyor. Bir kaç haber firması yazılımı hakkında haber yapsa da Dev Secure yeterli kitleye ulaşamamış durumda.

 

Yazılım diğer antivirüs yazılımlarıyla baş kaldırma nedeni işlevselliği ve fonksiyonları bakımında gelişmiş bir akıllı antivirüs yazılımı olması diğer veri tabanı ile çalışan antivirüs yazılımlarıyla başa çıkma sebeplerinin en büyük nedenlerinden birisi diyebiliriz.

Eski ismi ‘USB&Secure Active‘ olan Dev Secure, mobil versiyonu çıktıktan sonra ismi Dev Secure olarak değişti yani şuan hem masaüstü hemde mobil sürümü mevcut.

 

Akıllı ve hafif antivirüs olan Dev Secure, bilgisayarımız için alternatif bir antivirüs olabilir. Az yer kaplamasıyla da özellikleri de göze çok çarpmakta. Kısaca özelliklerini özetlersek;

► Güvenlik kalkanı ile aktif bir koruma sağlar,dış aygıtları denetler, virüslere geçit vermez.
► Modern virüslere karşı en etkili çözüm. (akıllı antivirüs olması)
► Dahili disk temizleyicisi, sistem bakım ve onarım.
► Manuel yada otomatik güncellemeler.
► Ayrıca url denetimi ile ana-sayfa virüsünden de kurtulmuş olursunuz. ( ve bunu bir çok program veri tabanı ile çalıştığından yeni ana-sayfa virüslerine karşı elverişli değil )

Şuana kadar 41 bin indirme elde eden Dev Secure Masaüstü versiyonu yeni arayüzüne en kısa zamanda geçerek akıllı antivirüs, hafiflik, arayüz bütünleşerek çok daha kullanışlı ve güzel bir antivirüs haline gelecek. Özellikle düşük özellikli bilgisayarlar için güzel bir antivirüs programı olarak değerlendirilebilir.

Dev Secure mobil versiyonu geçen yıl beta versiyonu ile çıkmasına rağmen grafik ve işleyiş bakımından harika bir uygulama. Ayrıca hafif bir uygulamada olması yer sorunu yaşatmıyor rahat bir sunum sunuyor. Dev Secure mobil versiyonu deneyimlerimize göre temizleme hızlandırma işine yatkın olasa da onun dışında cihazı tehdit eden durumları ve sorunları algılıyor ve bildiriyor.

Kısaca çıkardıklarımıza göre Süleyman Demirel Üniversitesi‘nde eğitim gören Seyfettin Deveci‘nin yapmış olduğu Dev Secure masaüstü yazılımı ve mobil&tablet uygulaması bir çok antivirüs ve temizleyici yazılımlarına göre baş kaldırabilme kapasitesi bulunmasına rağmen yeterli ilgi görmediğini görüyoruz. Ama verilen emeklerin elbet bir gün karşılığı olacağından eminiz. Dev Secure masaüstü yazılımı bu zamana kadar 41, mobil uygulaması yaklaşık 5 bin indirme almış durumda olmasıyla birlikte mobil versiyonunda İngilizce dil desteği ile birlikte yurt dışında kullanan kullanıcıda mevcut bulunuyor.

Masaüstü İndirmek İçin >>    |    Mobile Olarak İndirmek İçin >> 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir