‘Biz no:1 dedik yanlış anlamışlar yes:1 yapmışlar’

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Torku’nun bütün ürünleriyle yer aldığı Tarım Fuarının Konya için çok önemli bir işlevi olduğunu söyledi.

TAKLİT EDİLMEYE DEĞECEK İYİ BİR İŞ YAPMIŞIZ

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Torku çikolatalı gofretin bazı ülkelerde taklitlerinin çıktığını hatırlatarak şunları söyledi;

“Şunu özellikle ifade etmek istiyorum sizin kendinizi nerede gördüğünüzden daha önemli olan başkalarının size bakışıdır. Bizim gıda sektöründe bir markamız var, Torku. Henüz 10 yaşında. Yani Türkiye’nin en genç markası… Dünyada ise bizim sektörümüzde asırlık markalar, şirketler var. Biz yaptığımız işte iddialıyız. En iyisini üretme konusunda da kararlıyız. Bu kararlılık da bizim hem sektörde payımızı büyütüyor, hem de markamızın itibarını yükseltiyor. Büyüklüğün göstergelerinden biri de herhalde yaptıklarınızın taklit edilmesidir.

Bu aynı zamanda bizim dünyanın en büyük beş gıda markası hedefine ulaşma konusunda aldığımız mesafenin de ispatıdır. Hani bir spor giyim markasının ismindeki “d” yerine “b” kullanılır, taklit ürünleri yapılırdı bizim ülkemizde de bir dönem. Tıpkı onun gibi bizim de taklitlerimiz çıkmaya başlamış dünyanın bazı yerlerinde. Biz ‘No: 1’ demişiz onlar biraz yanlış anlamış, ‘Yes: 1’ demişler Torku çikolata gofretin çakmasını üretmişler.

Biz bundan memnunuz, demek ki taklit edilmeye değecek iyi bir iş yapmışız. Biz No’yu bir numara olarak kullanmışız onlar yanlış anlamış İngilizcesine akılları kaymış ve Yes: 1’ini yapmışlar. Biz bunu bizim yaptığımız işlere dünyanın uzak coğrafyalarından gelmiş bir ‘evet’ olarak algılıyor ve erişebileceğimiz hazır pazarların olduğunun ispatı olarak görüyor, dünyanın en büyük beş gıda şirketinden birini bu topraklardan çıkarma iddiamızın doğruluğunun ispatı kabul ediyoruz.”
Kaynak: www.konhaber.com

About admin

Check Also

20220717 014845 0000

Koton Kumaş Blazer Ceket Modası

Blazer ceket , 19. yüzyılın başlarında İngiliz kraliyet askerleri tarafından kullanılan resmi bir kıyafettir. Günümüzde …