Şok market kimin? Sahibi kim?

Bir zamanlar Koç markasına ait olan, sonra Migros’un aldığı ve en son olarak el değiştiren ve hızla büyüyen Şok Market şimdilerde kimin?

1995 yılında kurulan Şok Marketler T.A.Ş., 2011’in Ağustos ayında Yıldız Holding yani Ülker tarafından Gözde Girişim liderliğinde bir konsorsiyum tarafından satın alındı. Satışla birlikte konseptini tamamen yenileyen Şok Market, mağazalarını baştan sona yeniledi, tüketicilerin bildiği ve alıştığı markalı ürünleri uygun koşullarla müşterilerine sunmaya başladı. Ülker, Migros tarafından kurulan Şok marketler ile birlikte Sabancı’da olan DİA-SA marketlerini de satın alarak ŞOK adı altında birleştirdi.

Satın alma sürecinin ardından yapılan konsept yenileme çalışmaları ile birlikte içki satışı kaldırılmıştı. Şok market CEO’su Uğur Demirel’in verdiği bilgiye göre 2017 yılı sonunda mağaza sayısını 5.000’e yükseltilmesi planlanıyor.

Yenilikçi yapısı ile önde!

Şok market yenilikçi uygulamalar ile teknolojik anlamda önde olmak için bazı girişimlerde de bulunuyor. Telefonunuza indirebileceğiniz Cepte ŞOK mobil uygulaması kullanıma sunuldu. “Tıkla ve Gel Al” uygulamasıyla Türkiye’de mobil uygulaması olan ilk perakende indirim marketi olma özelliğini taşıyor.

Aynı sektörde rekabet içinde devam eden A101 ve BİM’den sonra mağaza sayısı en yüksek market olarak biliniyor. Rekabet halinde olan marketlerden A101 kimin? ve Bim kimin? içerikli yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Şok Market Ortaklık Yapısı

Şirketin MERSİS numarası :
6812859773258472

Ticaret Ünvanı :
ŞOK MARKETLER TİC. A.Ş

Merkezi :
Kısıklı Mahallesi Hanımseti Sokak No:35 B/1 Üsküdar/İSTANBUL

Taahhüt Edilen Sermaye Miktarı
360.000.000 TL

Ödenen Sermaye Miktarı
360.000.000 TL

Anonim şirketlerde yönetim kurulu başkan ve üyelerinin adı soyadları

Yönetim Kurulu Başkanı :
Cengiz SOLAKOĞLU

Yönetim Kurulu Başkan Vekili :
Mustafa Yaşar SERDENGEÇTİ

Yönetim Kurulu Üyeleri :
Halil Cem KARAKAŞ

Erman KALKANDELEN

Murat ÜLKER

Mahmut Levent ÜNLÜ

Mustafa TERCAN

Limited şirketlerde müdürlerin adı ve soyadları

Sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerde yöneticilerin ad ve soyadları

Bir tüzel kişinin; anonim şirketlerde yönetim kuruluna üye olarak limited şirketlerde müdür olarak seçilmesi durumunda; tüzel kişiyle birlikte, tüzel kişi adına tüzel kişi tarafından  belirlenen gerçek  kişinin de tescil ve ilan olunduğuna ilişkin açıklama

Seçilen tüzel kişinin;

MERSİS numarası:

Ticaret ünvanı:

Merkezi:

Seçilen tüzel kişi ile birlikte tescil edilen gerçek kişinin adı ve soyadı:

Seçilen denetçinin adı ve soyadı:

Seçilen denetçinin ünvanı :
DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.

Seçilen denetçinin yerleşim yeri :
Sun Plaza Maslak Mah. Bilim Sok. No: 5 Şişli/İstanbul

Seçilen denetçinin merkezi :
Sun Plaza Maslak Mah. Bilim Sok. No: 5 Şişli/İstanbul

Konuyla alakalı yorumlarınızı aşağıdaki yorum formundan bizlerle paylaşabilirsiniz.

3 Yorum

 1. Ramazan demiş ki:

  bence ortada bir yerli malı çelişkisi var. örneğin bu şok market listelerde sahibi yerli bir firma olarak geçiyor. Ülker fetö ile bağlantıları konusunda öne cıkmıs bir firmahdı. devlet neden dokunmadı bilmiyoruz ama bu tip firmalar da yerli olmuş oluyor mu ben buna akıl erdiremiyoum. memleketin zararına çalışan yerler yerli midir. kaldı ki bütün markalarını yabancılara sattı elinde bisküviden başka birşey kalmadı.

  27 Temmuz 2018
  Yanıtla
 2. mesut demiş ki:

  butun mazalar bu fiyatlarla helal para kazanmıyor hele 99 sonuna ekleyip müşteriyi enayi yerine koyuyor ermeniler bu taktigi çok kullanır

  12 Nisan 2019
  Yanıtla
 3. Hakan Karadağ demiş ki:

  Bence de yerli malı Torku yeter bize. Bu Ülker yahudi uşağı. Sermayesini İngiltere’ye kaçırdı. Göstermelik burda bir kaç ortağı olduğu şirket ve firma bıraktı. 15 Temmuz darbesi için çektiği klibi unutmadık. Ekonomik darboğaz sırasında fırsatçılığın dik alasını yapıp ürünlerini stoklamıştır. Özellikle de yağ depolayıp fiyat yükseltmiştir. Uzak durulmalı her Ülker Amblemi olan üründen.

  31 Ekim 2019
  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir