Türkiye’de Dalış Yapılacak En İyi Yerler

Denizi sadece tekneden keşfetmeyin, mavinin derinliklerine dalarak sıra dışı eğlenceyi ailenizle birlikte yaşayın. Türkiye’de çok güzel ve nezih dalış yerleri mevcut. Tatil planı yaparken dalış merkezleri olan yerlere göz atmanızda fayda var. Tatilin güzelliklerini ailenizle yaşarken bir yandan da muhteşem derinlikleri keşfedebilir ve güzelliklere şahit olabilirsiniz. Ekip eşliğinde dalış yapabileceğiniz gibi eğitimli biriyseniz ailenizle birlikte mavi derinlikleri birlikte keşfedebilirsiniz. Türkiye’nin en güzel mekanlarında tatil ve mavinin büyüsü ile birleşen manzaralar, sizlere tatilin güzelliklerini yaşatacak.

Türkiye’de Dalış Yapılacak En İyi Yerler

Fener Adası, Çeşme

Çeşme’de bulunan Fener Adasında denizin muhteşem derinliklerini keşfetme zamanı. Küçük balık sürülerini yakından görebilir ya da mercanları izleyebilirsiniz. Fener Adası’nda eskiden fok mağaraları da bulunduğu için, buraları da inceleyebilirsiniz.

Akvaryum Koyu, Fethiye

Akvaryum Koyu farklı ülkelerden gelen dalgıçlara ev sahipliği yapıyor. Çok fazla derinlere dalmadan da muhteşem güzellikleri izleyebilirsiniz.

Sakarya Batığı, Kalkan

Sakarya Batığı özellikle her seviyeden dalıcılara hitap etmesiyle ünlü. Duchess of York adlı batık gemi ise on beş metreden başlıyor ve elli metreye kadar derinlere inebiliyor. Deneyimli bir dalgıçsanız yük gemisinin pupa bölgesine kadar dalabilirsiniz.

Delikli Mağaza, Bodrum

Bodrum’un gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlere özel Delikli Mağara’da dalış keyfini yaşama zamanı. Acemi bir dalgıç dahi olsanız bile on beş metre genişliğinde olan ve geniş girişe sahip olan mağaraya hemen ulaşabilirsiniz. Mağaranın içi çok değişik renklerde. Sessizliği ile sizleri büyüleyecek.

Likya Batığı, Kaş

Likya Batığı, sığ bir yerdedir. Bu nedenle Öğleden sonra dalışlar için uygun bir yerdir. Batıkta gezi teknelerinin batığına rastlayabilirsiniz. Yirmi metre derinlikte olup denize dimdik şekilde iner.

Uçan Balık, Kaş

Kaş bölgesinin en gözde dalış noktası. Yarım saat bir tekne yolculuğu yapıyor ve daha sonraysa beş metre derinlikten başlayarak dalış maceranıza atlıyorsunuz. Burada yüz metre derinliğe kadar inebilme imkanı bulunuyor. Akıntıları değişik olduğu için suya dalmakta zorlanabilirsiniz. Ancak Çift tepeli bir resife ulaştığınız zaman güzel yerlere rastlayacaksınız. Orfozlar, karagöz sürüleri ve daha derinlerdeyse salyangoz ile küçük su altı canlıları sizleri bekliyor.

 

Hakkında Aslıhan Özkan


İlginizi Çekebilir

Muğla Fethiye 'de Bulunan Muhafazakar Oteller Ve Özellikleri

Muğla Fethiye ‘de Bulunan Muhafazakar Oteller Ve Özellikleri

Fethiye, Türkiye’nin güneybatısında yer alan bir tatil beldesidir. Muhafazakar oteller, genellikle dini inançlara ve değerlere …