İnsan Vakfı’ndan Türkiye’de Bir İlk

İnsan Vakfı, Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine yaptırdığı prefabrik mescitle Türkiye’de bir ilke imza attı.

İnsan Vakfı’ndan Türkiye’de Bir İlk

1992 yılından bu yana insanı ve eğitimi önceleyerek faaliyetini sürdüren İnsan Vakfı, “İbadet, hangi dinde olursa olsun insan ruhunun en temel gereksinimi. İbadet etme isteğinin yaşı ve cinsiyeti de yok” diyerek içinde mescidi olmayan okullar için “Mescitsiz Okul Kalmasın” projesini başlattı.

 

Bugüne kadar onlarca okulu mescide kavuşturan İnsan Vakfı, mescit açılışlarına 3500 öğrencisi bulunan Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde yaptırdığı prefabrik mescit ile devam ediyor.

 

Okul içinde uygun alan bulunmaması nedeniyle okul bahçesine prefabrik olarak inşa edilen 80 m² büyüklüğündeki mescidin içinde kız ve erkek için bölümleri, kitaplığı, şadırvanı, kız ve erkek abdest alma bölümleri, minberi ve mihrabı bulunuyor. Mescitte ayrıca Cuma namazı kılınabiliyor. Mescit, bir stk tarafından okul bahçesinde yaptırılması özelliğiyle Türkiye’de bir ilk. 

 

Mescit, Beykoz ilçe protokolü, İnsan Vakfı yöneticileri, okul yönetimi, öğrenciler ve velilerin katıldığı törenle hizmete açıldı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir