23 Eylül 2023 Cumartesi

Ramazan ayında susamamak için bunu yapın!

Ramazan ayının en zor yanlarından biri de sıcağın altında çalışıyorsak eğer susuzluktur. Susuzluk genel olarak Ramazan ayında bir çok kişinin şikayet ettiği konudur. Peki Ramazan ayında susuzluk için ne yapmamız gerekir. İşte haberimiz…

Ramazan ayında susamamak için bunu yapın!

Ramazan ayında en çok zorlandığımız tarafta susuzluktur. Aslında Ramazan ayında susuzluğun önüne geçecek bir den çok formül bulunmaktadır. İşte susuzluk hissiyatını ortadan kaldıracak o yöntemleri sizler için hazırladık. 

İşte susama hissini azaltacak besinler;

Hurma

Hurma bol miktarda potasyum, magnezyum ve demir içerir. 3 adet hurma gün içinde hissedilen susuzluğu giderir.

Meyan şerbeti

Bağışıklık sistemini güçlendiren meyan şerbeti, susuzluğu gün boyu gideren ender içeceklerdendir. Günlük 1 su bardağı tüketmek yeterli olacaktır.

Siyah kuru üzüm

Antioksidan özelliği kuvvetli olan siyah üzümü bir avuç miktarında tükettiğinizde susuzluğu gidermeye yardımcı olacaktır.

Domates

Domatesin %95’i sudan oluşur. Bol miktarda magnezyum, potasyum, vitamin, lif ve kalsiyum içeren domates, sahurda mutlaka tüketilmelidir.

Yumurta

Yumurtanın özellikle beyazını tüketmek, hem tok tutmaya hem de susuzluğu gidemeye yardımcı olur. Ancak miktarı aşmamanız gerekir. Günde bir adet yumurta susuzluğunuzu ve açığınızı giderecektir.

Evde yapılan yoğurt

Evde mayalanmış bir kase tuzsuz yoğurt, susuzluğu gidermeye yardımcı olur.

Soda

Soda içerisinde içme suyuna kıyasla sodyum, magnezyum, kalsiyum gibi değerli katyonlar, klorür, sülfat, nikrat ve karbonat bulunur. Sodada susuzluğu gidermede etkili 

About admin

Check Also

Nasıl Kilo Alınır? Kilo Almak İçin Gereken Yöntemler Nelerdir?

Nasıl Kilo Alınır? Kilo Almak İçin Gereken Yöntemler Nelerdir?

Bugünlerde birçok kişinin aklına takılan sorular arasında “Nasıl Kilo Alınır?” sorusu da yer tutuyor. Çünkü …